Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Otwarcie wystawy: Two Family Archives / Archiwa Dwóch Rodzin

Otwarcie wystawy: Two Family Archives / Archiwa Dwóch Rodzin
 
Lev jest synem mężczyzny ocalonego z Holokaustu, zaś Derschmidt musi zmierzyć się z faktem, iż pokolenie jego pradziadków i dziadków działało aktywnie w roli nazistów.
gdzie?Austriackie Forum Kultury
Próżna 7/9, 00-107 Warszawa
kiedy?27 sierpnia 2017 od 15:00
za ile?bezpłatnie
organizatorAustriackie Forum Kultury w Warszawie

Austriackie Forum Kultury w Warszawie ma zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy zatytułowanej "Two Family Archives / Archiwa Dwóch Rodzin". Artyści tworzący wystawę prowadzą badania analizując rodzinne historie oraz pracują z prywatnym rodzinnym dziedzictwem już od ponad dwudziestu lat.

Lev jest synem mężczyzny ocalonego z Holokaustu, zaś Derschmidt musi zmierzyć się z faktem, iż pokolenie jego pradziadków i dziadków działało aktywnie w roli nazistów. Projekt artystyczny Two Family Archives to próba odpowiedzi na pytania o wpływy historii rodziny na prywatną, indywidualną biografię oraz próba odszukania nowego sposobu rozprawiania o dziedzictwach transpokoleniowych, wolnych od ograniczeń społecznych, ułatwiających na nowo inicjowanie dialogu.

Pomysł Two Family Archives zrodził się w trakcie pobytu rezydenta-artysty Shimona Leva w roku 2012, w Wiedniu. Brał tam udział w konkursie nadzorowanym przez badawczy projekt Akademii Sztuk Pięknych z Wiednia, kierowany przez Derschmidta Friedemanna.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Artyści, austriacki i izraelski, czynią starania, by stawić czoła trudnym i sprzecznym aspektom Holokaustu. Razem analizują swoje drzewa genealogiczne, ich prace jednak zaskakująco się różnią. Jeden z nich, którego familia na stałe przebywa w Austrii, ma w posiadaniu bogaty materiał. Drugi zaś zadowolić się musi kilkoma zdjęciami i przedmiotami z wiedeńskiego i berlińskiego życia jego rodziny. Z okazji czternastej odsłony festiwalu Warszawa Singera artyści zaprezentują swoje rodzinne koligacje z Polską.

Austriackie Forum Kultury zaprasza na wernisaż, który odbędzie się 27 sierpnia o godzinie 15:00 w Warszawie przy ulicy Próżnej 7/9. Po otwarciu wystawy nastąpi spotkanie z artystami Shimonem Lev´em oraz Friedemannem Derschmidt´em.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl