Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Otwarcie Wystawy Tania Cadiani – Język jako dźwięk

Otwarcie Wystawy Tania Cadiani – Język jako dźwięk
 
W granicach swego projektu Candiani szczególnie przygląda się, a można powiedzieć, że i przysłuchuje rytmowi oraz brzmieniom języka polskiego.
gdzie?Centrum Edukacji Artystycznej Łaźnia 2 Kino Port
Strajku Dokerów 5, 80-544 Gdańsk
kiedy?19 stycznia 2018 od 19:00
za ile?bezpłatnie
organizatorCSW Łaźnia

Kuratorką wystawy jest Aleksandra Księżopolska. Sama wystawa natomiast, nosi tytuł: "Język jako dźwięk" i jest prezentacją pracy Tanii Candiani. Artysta wraz z Luisem Ortegą postarała się zaprezentować Meksyk na pięćdziesiątym szóstym Biennale, odbywającym się w Wenecji, w roku 2015.

Już 19-go stycznia 2018 roku, w Centrum Współczesnej Sztuki Łaźnia 2, w Gdańsku zostanie zaprezentowana ekspozycja multimedialna, która łączy ze sobą sound art i video z performansem, stanowi również unikatową diagnozę polszczyzny w czasach nam współczesnych. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00 i jest ono bezpłatne.

W granicach swego projektu Candiani szczególnie przygląda się, a można powiedzieć, że i przysłuchuje rytmowi oraz brzmieniom języka polskiego. Urywane i cięte spółgłoski, które wypowiada każda z aktorek biorąca udział w naszej instalacji, dość silnie oddziałują na siebie, pomimo faktu, że każda z nich potrafi zachować swoja autonomię. Rezonują ze sobą wzajemnie, a także pozwalają z łatwością dostrzec w języku partyturę. Instalacja Candiani zatem pokazuje, iż do podszewki językowej dociera się najbardziej skutecznie z perspektywy zewnętrznej - inaczej manipulacyjno-twórczej.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Tania Candiani to laureatka licznych nagród, na przykład: Guggenheim Fellowship Award, z roku 2011, lub też Award of Distinction Prix Ars Electronica, z roku 2013. Nasza wystawa jest efektem rezydencyjnego pobytu artystki w kraju.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl