Otwarcie wystawy: Sztuka Włókna 2019
Odsłona tegoroczna „Sztuki Włókna" jest już siódmą prezentacją nowych osiągnięć twórców w dziedzinie artystycznej tkaniny z Warszawy.
Gdzie?
Dom Artysty Plastyka Galeria DAP, Galeria LUFCIK, 3678
Mazowiecka 11a, 00-052 Warszawa
Kiedy?
6 maja 2019 od 19:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Plastyków OW ZPAP

„Sztuka Włókna" jest wystawą cykliczną, która została zapoczątkowana w 2000 roku dzięki profesorowi Stanisławowi Trzeszczkowskiemu, długoletniemu przewodniczącemu Sekcji Tkaniny ZPAP OW. Odsłona tegoroczna „Sztuki Włókna" jest już siódmą prezentacją nowych osiągnięć twórców w dziedzinie artystycznej tkaniny z Warszawy.

Na wystawie pokazane będą prace 56 artystów, którzy wykorzystują w swych działaniach klasyczne techniki tkackie, a także oryginalne i wypracowane przez samych siebie splotowe techniki, również z zastosowaniem batiku, druku oraz haftu, a także wykorzystując surowce, czy też materiały nietypowe. Twórcy, którzy zostaną zaprezentowani w przemyślany i indywidualny sposób podchodzą do zagadnień tkackiej twórczości, obierając przy tym przeróżne postawy, czy rozwiązania. Fakt, że obecne są dzieła reprezentantów kilku pokoleń artystycznych świadczy tylko o żywotności tradycji wieloletniej „Polskiej Szkoły Tkaniny", jak również o potencjale niemalże niewyczerpanym tego właśnie medium.

Zapraszamy zatem Państwa bardzo serdecznie już 6-go maja 2019 roku, do warszawskiego Domu Artysty Plastyka Galeria Dap, Galeria Lufcik, znajdująca się przy ulicy Mazowieckiej 11 a. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00 i jest bezpłatne.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl