Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Otwarcie wystawy: Sławomir Gębczyński „Interbellum”

Otwarcie wystawy: Sławomir Gębczyński „Interbellum”
 
Antracyt jest najbardziej przeobrażoną odmianą kamiennego węgla.
gdzie?Dom Artysty Plastyka Galeria DAP, Galeria LUFCIK, 3678
Mazowiecka 11a, 00-052 Warszawa
kiedy?11 grudnia 2017 od 18:00
za ile?bezpłatnie
organizatorOkręg Warszawski Związku Polskich Artystów Plastyków OW ZPAP

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na wystawę, pod tytułem: "Międzywojnami". Wszystkie prezentowane obrazy są połączone wspólnym mianownikiem. Autor, aby zbudować cztery opowieści używa czterech wybrane odcieni szarości. Wystawa odbędzie się już 11-go grudnia 2017 roku, w warszawskim Domu Artysty Plastyka Galerii DAP, Galerii LUFCIK, 3678, znajdującej się przy ulicy Mazowieckiej 11a. Wydarzenie bezpłatne, rozpocznie się o godzinie 18:00.

Antracyt jest najbardziej przeobrażoną odmianą kamiennego węgla. Stosuje się go głównie jako paliwo specjalne. Wydobywa się go natomiast w Niemczech i w Polsce - Wałbrzych - Gaj. Ma czarna barwę i półmetaliczny połysk. Slate grey (Dark) - ta odmiana powstała z mieszanki purpurowego koloru z zielonym. Inaczej jest to szarość łupkowa, określana często mianem slate grey, czyli szare ptaki. Feldgrau - to kolor znajdujący się na mundurach niemieckiej armii, to inaczej odcień szarości polowej. Pozostaje w użyciu od roku 1945. Schiefergrau jest kolorem szarym pułkowym, inaczej odcieniem szarości łupkowej.

Przedstawiamy Państwu serdecznie Sławomira Gębczyńskiego, który przyszedł na świat 7-go stycznia roku 1987, w mieście Szczecin. Jest absolwentem Państwowego Szczecińskiego Liceum Sztuk Plastycznych imienia Constantina Brancusi. Zaczął artystyczne studia na ASP w stolicy, w malarskiej pracowni prof. Jarosława Modzelewskiego, a także w pracowniach rysowniczych prof. Czesława Radzkiego, także grafiki u prof. Andrzeja Węcławskiego. Będąc studentem zadebiutował w roku 2015, w maju w trakcie Wystawy Dyplomowej, odbywającej się w Galerii Studio, Warszawa, w PKiN, jak również na wystawie w Gdańsku - dotyczącej Najlepszych Dyplomów ASP. W latach od 2013 do 2014 będąc studentem pełnił rolę asystenta u prof. Zbigniewa Taranienki, Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych, Warszawa i prof. Piotra Welka, Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych, Warszawa. W latach od 2015 do 2016 artysta był zatrudniony jako asystent - Wydział Malarstwa na ASP w stolicy, u prof. Joanny Gołaszewskiej.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl