Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Otwarcie Wystawy pt. Przepraszam czy pan Caspar David Friedrich?

Otwarcie Wystawy pt. Przepraszam czy pan Caspar David Friedrich?
 
Sławomir Kuszczak w swych pracach stosuje bezpośrednie formalne odwołania do pejzaży Caspara Davida Friedricha, artysty romantyka rodem z Niemiec.
gdzie?Miejsce sztuki44
Armii Krajowej 13, 72-600 Świnoujście
kiedy?4 marca 2017 od 18:00 do 21:00
za ile?bezpłatnie
organizatorMiejsce sztuki44

Świnoujskie Miejsce sztuki44 z siedzibą przy Armii Krajowej 13 stanie się areną ciekawego wydarzenia kulturalnego. Organizatorzy mają zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy pod tytułem "Przepraszam czy pan Caspar David Friedrich?". To wystawa prac Marcina Berdyszaka oraz Sławomira Kuszczaka.

To odniesienie tytułu wystawy do twórczości romantycznej Friedricha, malarza, który zmarł w 1840 roku w Dreźnie, może być próbą odniesienia się do artysty, który przez bardzo długi czas traktowany był jako malarz niezrozumiany i zapomniany. Jego niezwykły artyzm odkryty został w latach dwudziestych ubiegłego wieku przez Maxa Ernsta. Następnie do Friedricha nawiązywali Mark Rothko, René Magritte oraz Jackson Pollock. Aktualnie Friedrich traktowany jest niczym kanoniczny przedstawiciel romantyzmu i prekursor new age.

Sławomir Kuszczak w swych pracach stosuje bezpośrednie formalne odwołania do pejzaży Caspara Davida Friedricha, artysty romantyka rodem z Niemiec. Dostrzec to można między innymi w kompozycji z 2017 roku, zatytułowanej "Caspar David Friedrich w Wielkopolsce" oraz „Pamięć i zapomnienie” z 2015 roku. Sprawne oko dostrzeże, iż „zapożyczenia” z mistrza romantycznego pejzażu są umowne, lecz bez wątpienia czytelne. To wyraźny hołd złożony Casparowi Fredrichowi, ale także przesłanie, które mówi o tym, że tak naprawdę nic się nie zmieniło, pomimo upływu lat .

Szukasz noclegów w Świnoujściu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Świnoujściu

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl