Otwarcie Wystawy Portrety Muzyków Amerykańkiej Sceny Bluesowej i Jazzowej

Otwarcie Wystawy Portrety Muzyków Amerykańkiej Sceny Bluesowej i Jazzowej
Wystawa jest cyklem portretów muzyków ze sceny amerykańskiej jazzowej oraz bluesowej.
Gdzie?
Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
Kiedy?
18 sierpnia 2018 od 19:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Fundacja Teatru BOTO

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na cykl portretów amerykańskiej muzyki sceny jazzowej oraz bluesowej.

Krzysztof Wyszomirski - przyszedł na świat w roku 1977, w Gdyni. Jest absolwentem ASP, w mieście Poznań. W roku 2003 obronił dyplom z reklamowej fotografii. To grafik, fotograf i projektant. Zawodowo zajęty jest projektowaniem ubioru, a także fotografią wnętrz, jednak nigdy mężczyzna nie rezygnował z rysunku, bo to właśnie rysunek znajdował się na początku jego twórczej drogi oraz przez wszystkie te lata po dziś dzień mu towarzyszy. To szkic/rysunek stanowi początek każdego projektu, czy też kadru. Krzysztof jest postacią małomówną, introwertyczną, ale mawia, iż gdyby umiał komunikować się za pomocą słów ze światem, nie musiałby robić tego z pomocą obrazów.

Wystawa jest cyklem portretów muzyków ze sceny amerykańskiej jazzowej oraz bluesowej. To wybór bardzo subiektywny autora wystawy, który wziął na warsztat nazwiska ważne w jego mniemaniu. Są to postaci, które towarzyszą mu od dzieciństwa za pośrednictwem, rzecz jasna radia. Pamięta on szczególnie obrazy, tworzące się w świadomości, która napędzana była dźwiękami z odbiorników jako niepozbawione skaz oraz czarno-białe. Połamane niejednokrotnie, ale harmonijne, takie które przynoszą spokój mimo wszystkich zakłóceń oraz niedoskonałości. Takie niedoskonałości, jak przerwy w sygnale, szumy, czy też trzaski, bardziej były patyną, która spalała owe obrazy niżeli przeszkodą lub dystorsją.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

W założeniu takie właśnie mają być obrazy autora, czyli jasne w odbiorze, proste, ale nie pozbawione całkowicie załamań, szumów, błędów, czy braku sygnału. Jest to blues jaki autor pamięta, jego temperatura, klimat, kształt, który odciśnięty w nim został już dawno temu.

Zapraszamy Państwa zatem bardzo serdecznie już 18-go sierpnia 2018 roku, do sopockiego Teatru Boto, znajdującego się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 54 B. Wydarzenie jest bezpłatne i rozpocznie się o godzinie 19:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl