Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Otwarcie Wystawy Polyphonic Body Ewa Doroszenko, Jacek Doroszenko

Otwarcie Wystawy Polyphonic Body Ewa Doroszenko, Jacek Doroszenko
 
Standardowy zapis za pomocą nut, który okazał się niewystarczający zastąpiony został mało konwencjonalnym kodem wizualnym o wyraźnie performatywnym obliczu.
gdzie?Nowa Kolonia
Aleja Grunwaldzka 51, 80-180 Gdańsk
kiedy?28 października 2017 od 20:00
za ile?bezpłatnie
organizatorKolonia Artystów

Kolonia Artystów ma zaszczy zaprosić na wernisaż wystawy Polyphonic Body. Wystawa obejmuje prace Ewy Doroszenko oraz Jacka Doroszenko. Podczas spotkania, które odbędzie się 28 października o godzinie 20:00 zaplanowano koncert artysty Jacka Doroszenko. Koncert rozpocznie się około godziny 21:00.

Duet artystyczny: Ewa Doroszenko oraz Jacek Doroszenko w obrębie wystawy Polyphonic Body kontynuują dotychczasowy szlak twórczy, doświadczając i analizując współistnienie i współprzenikanie się sfery wizualnej oraz audialnej. Wystawa ukazuje zestaw prac składający się z kolaży, wideo, a także dźwiękowego albumu, który oparty został na nagraniach zarejestrowanych podczas programu Artist-in-Residence realizowanego w Austrii i Norwegii.

Centralny punkt wystawy stanowi wideo zatytułowane It is hard to find a polyphonic body. Nagranie zrealizowane zostało w Norwegii, przy współpracy z instytucją Kunstnarhuset Messen. W obrazie filmowym okolice dostojnych fiordów zaadaptowane zostały jako przestrzeń do kreowania wyjątkowej partytury utworu wygrywanego jednocześnie przez zestaw wirtualnych instrumentów. Standardowy zapis za pomocą nut, który okazał się niewystarczający zastąpiony został mało konwencjonalnym kodem wizualnym o wyraźnie performatywnym obliczu.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Ewa Doroszenko oraz Jacek Doroszenko - gruntownie wykształceni w szkołach artystycznych, czynią starania, by zatrzeć granice między mediami. Próbują rozwijać jednocześnie koncepcję w formie realizacji audiowizualnych, które stymulują interakcje tworzące się między poszczególnymi elementami.

Serdecznie zapraszamy, Nowa Kolonia w Gdańsku, aleja Grunwaldzka 51 - 28 października: wernisaż wystawy Polyphonic Body. Serdecznie zapraszamy!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl