Otwarcie Wystawy "Po prostu rower"
Na naszej wystawie zobaczą Państwo kilkadziesiąt jednośladów, które jednocześnie zaprezentują dokonania producentów w przestrzeni czasowej, a w tym świetnego producenta polskiego - Romet.
Gdzie?
Kamienica Kupiecka
Emilii Gierczak 5, 78-100 Kołobrzeg
Kiedy?
20 lipca 2018 od 18:00
Organizator
Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu

20-go lipca 2018 roku w Muzeum Oręża Polskiego, w Kamienicy Kupieckiej miasta Kołobrzeg będzie miał miejsce wernisaż z okazji otwierania nowej wystawy czasowej, pod tytułem: "Po prostu rower". Przypominamy, że w roku 1817 Karl Drais połączył dwa koła, które były ustawiane jedno za drugim. Połączył je ramą, odepchnął się nogami, po czym... odjechał. Właśnie w taki sposób zaczyna się wspaniała historia roweru, czyli wynalazku, który zdołał zrewolucjonizować ówczesny świat.

Na naszej wystawie zobaczą Państwo kilkadziesiąt jednośladów, które jednocześnie zaprezentują dokonania producentów w przestrzeni czasowej, a w tym świetnego producenta polskiego - Romet. Zatem zobaczycie rowery przeznaczone dla dorosłych, dla dzieci, czy też słynny tandem (przeznaczony dla dwóch osób). Nasza wystawa opowie historię roweru, który wywarł wielki wpływ na zmiany jakie zachodziły w upodobaniach oraz zachowaniach społecznych. Nasza wystawa uzupełniona będzie zdjęciami i rysunkami satyrycznymi właśnie o jednośladach. Rowery natomiast pochodzą z własnych zbiorów Muzeum Techniki oraz Komunikacji, Szczecin, Zajezdnia Sztuki.

Szukasz noclegów w Kołobrzegu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Kołobrzegu

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl