Otwarcie wystawy: Paulina Sylwestrowicz "Obszary Niepamięci"

Otwarcie wystawy: Paulina Sylwestrowicz "Obszary Niepamięci"
W wystawie, pod tytułem: "Obszary Niepamięci" artystkę interesuje awers i rewers oraz znane i nieznane, negatyw i pozytyw.
Gdzie?
Galeria XX1 w Warszawie
Al. Jana Pawła II 36, 00-141 Warszawa
Kiedy?
10 września 2019 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Mazowiecki Instytut Kultury (d. MCKiS) w Warszawie

"Obszary Niepamięci" - idea według Mircei Eliade wywodzi się z samego aktu wydzielenia przestrzeni bezpiecznej, znanej oraz prawdziwej, jakiej trwanie potrafiło będzie zapewnić schronienie przed niebezpieczeństwami doczesnego świata. Sacrum, w charakterze punktu odniesienia jest natomiast aksjomatem, czyli punktem oparcia, jaki jednak raz za razem znika na czas wewnętrznej symbolicznej podróży ku zwątpieniu, chaosowi, czy też konfliktowi.

W wystawie, pod tytułem: "Obszary Niepamięci" artystkę interesuje awers i rewers oraz znane i nieznane, negatyw i pozytyw. Obszary, jakie niczym yin oraz yang wzajemnie się uzupełniają, warunkują swe istnienie, co streszcza w inny sposób formuła Carla Andre, a tam dzieło to: "pustka w rzeczy, którą nie jest". Artystka dąży do doświadczania obecności, grawitacji i ciężaru, swoistego układu sił artystycznych obiektów, jakie potrzebują przestrzeni, żeby wybrzmieć. Wówczas jest możliwe doświadczenie somatycznego uczestnictwa, pewnego rodzaju fizycznego „echa”, które odkrywa naszą "obecność".

Paulina Sylwestrowicz przyszła na świat w roku 1981 w stolicy. Ukończyła bydgoską Szkołę Muzyczną, klasa fortepianu, później skończyła ASP, Warszawa, gdzie zdobyła dyplom z Rektorskim wyróżnieniem, wydział Malarstwa i aneks z Rzeźby. W roku 2018 obroniła ona doktorat (Instytut Sztuk Pięknych, Kielce, temat Chaotycznej Formy, w jakiej rozważa praktykę twórczą rozumianą jako moment synchronu o chaotycznej logice przyczynowej.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Na otwarcie wystawy zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 10-go września 2019 roku, do warszawskiej Galerii XX1, znajdującej się przy Alei Jana Pawła II 36. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00 i jest bezpłatne. Jego organizatorem jest natomiast Mazowiecki Instytut Kultury (d. MCKiS) w Warszawie.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl