Otwarcie Wystawy "Od Przewodnika przez Bohnsack po Google Maps"

Otwarcie Wystawy "Od Przewodnika przez Bohnsack po Google Maps"
W trakcie naszej wędrówki będziemy się starali dociekać, jak w starszą tkankę tej miejscowości udało się wbudować nowe miejskie elementy, których efekty są nie zawsze przekonywujące.
Gdzie?
Gdański Archipelag Kultury "Wyspa Skarbów"
Turystyczna 3, 80-680 Gdańsk
Kiedy?
8 września 2018 od 12:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
"Wyspa Skarbów" Gdański Archipelag Kultury w Gdańsku

„Wyspa Skarbów” Archipelagu Kultury w Gdańsku i Izba Pamięci Wincentego Pola zapraszają bardzo serdecznie w granicach Europejskich Dni Dziedzictwa na otwarcie czasowej wystawy, a także na historyczny spacer "Od Przewodnika przez Bohnsack po Google Maps".

Przewodnim tematem ma być przedwojenny, bogato ilustrowany turystyczny folder, pod tytułem: „Kurort i kąpielisko Bohnsack 1928-1929”. Ma on za zadnie przenieść Państwa do dwudziestych lat XX wieku do ówczesnego Sobieszewa. Czarno- białe fotografie, których będzie kilkanaście razem z opisami, które pozwolą Wam odkrywać klimat dawnego Bohnsack. Trasa spaceru natomiast została przygotowana na podstawie mapy, która znajduje się w wyżej wspomnianej broszurze. W trakcie naszej wędrówki będziemy się starali dociekać, jak w starszą tkankę tej miejscowości udało się wbudować nowe miejskie elementy, których efekty są nie zawsze przekonywujące.

Zatem zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 8-go września 2018 roku na otwarcie wystawy, do gdańskiego Archipelagu Kultury, znajdującego się przy ulicy Turystycznej 3. Zaczynamy o godzinie 12:00. Wydarzenie jest bezpłatne.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl