Otwarcie Wystawy Obcy w domu. Wokół Marca'68

Otwarcie Wystawy Obcy w domu. Wokół Marca'68
Głównym filarem naszej wystawy mają być relacje naocznych świadków historycznych, czyli przepełnione emocjami, jak również refleksjami.
Gdzie?
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Anielewicza M. 6, 00-157 Warszawa
Kiedy?
9 marca 2018 od 10:00
Organizator
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Już za miesiąc, czyli w pięćdziesiątą rocznicę kampanii antysemickiej propagandowej z roku 1968 otworzymy dla Państwa wystawę, noszącą tytuł: „Obcy w domu. Wokół Marca ‘68”. Ma ona na celu opowiedzieć o przyczynach, o przebiegu, a także o dalekosiężnych konsekwencjach tych wydarzeń, które do wyjazdu z kraju zmusiły aż trzynaście tysięcy ludzi uznanych za "obcych". W nawiązaniu do marcowych wydarzeń. Nasza wystawa ma pomóc zastanowić się głębiej nad aktualnymi cały czas problemami, czyli przymusową emigracją oraz z nią związanym poczuciem wyobcowania, utratą własnego domu, a także swoich najbliższych, czy też odcięciem od własnych korzeni.

Ekspozycja ma swój tytuł, który z kolei odnosi się do poczucia bezpieczeństwa oraz przynależności wiążących się bezpośrednio z domem rodzinnym i do szoku, kiedy to poczucie brutalnie zostaje ludziom odebrane. Ta część wystawy, która jest poświęcona marcowej emigracji zbudowana będzie wokoło instalacji metaforycznej, która nawiązuje do wyglądu dawnego Dworca Gdańskiego, znajdującego się w Warszawie, z którego w roku 1968 odjeżdżały pociągi przepełnione podróżnymi, którzy dzierżyli w swych rękach bilety w jedną stronę. Głównym filarem naszej wystawy mają być relacje naocznych świadków historycznych, czyli przepełnione emocjami, jak również refleksjami.

W sali górnej czasowych wystaw zaplanowaliśmy natomiast instalację, noszącą nazwę: „Archiwum Marca” - forma gablotowa. W owych gablotach umieściliśmy obiekty, wiążące się z pożegnaniami oraz z wyjazdami z kraju. Obok historycznych materiałów o nastrojach, a także doświadczeniach tak zwanego pokolenia marca opowiedzą artystyczne dzieła.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Na otwarcie wystawy zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 9-go marca 2018 roku, do warszawskiego Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, znajdującego się przy ulicy Anielewicza M. 6. Zaczynamy wydarzenie o godzinie 10:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl