Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Otwarcie wystawy: Nickita Tsoy "BODY / SOMA"

Otwarcie wystawy: Nickita Tsoy "BODY / SOMA"
 
„Soma”, o której mowa w tytule, to ciało, prezentowane z punktu widzenia medycyny.
gdzie?Pragaleria
Stalowa 3, 03-425 Warszawa
kiedy?8 września 2017 od 18:00
za ile?bezpłatnie
organizatorPragaleria

Progaleria z dumą zaprasza Państwa na pierwszą wystawę, którą obejrzeć można w Polsce, indywidualną wystawę prac młodego artysty Nickity Tsoya. Wystawa zatytułowana została „Body / Soma”. Dorobek tego młodego artysty malarza zaskoczy odbiorców dojrzałą formą i wyrafinowaną treścią. Prace ukraińskiego artysty niezwykle rzadko prezentowane są w przestrzeni polskich galerii. A warto wspomnieć, że cieszą się ogromnym i niezmiennym zainteresowaniem wśród kolekcjonerów malarstwa.

„Soma”, o której mowa w tytule, to ciało, prezentowane z punktu widzenia medycyny. To tylko mięso, które należy obserwować pod mikroskopem, najlepiej przez oko skupionych laborantów. To masa mierzona, ważona, i osłuchiwana przez troskliwych medyków. To forma krojona i zszywana gibkimi dłońmi patologów i chirurgów. Obrazy Nickity Tsoya dotykają cielesności w jej niezwykłym biologicznym aspekcie. Materia ciała jest płynna i zawsze podlega nieustannym transformacjom.

Nickita Tsoy często zaznacza ją jedynie przy użyciu białej, transparentnej farby, którą nakłada lekko na niezagruntowane, surowe płótno. Kosmos wypełniają również ciała doskonałe: ciała idealne, ciała niebieskie, ciało Boskie, ciała z poezji, ciała liryczne, ciała niematerialne, ciała zmysłowe, wreszcie: potężne ciało - Świątynia Ducha. Poszukiwanie śladów piękna uniwersalnego to prawdziwe wyzwanie dla widzów. Zatracą się w poszukiwaniach cnót antycznych oraz tropieniu duchowości obecnej w zdeformowanych obliczach, ukrytych pod zacną warstwą przerośniętych mięśni, zamkniętych w nieforemnych oraz nieproporcjonalnych członkach postaci z prac Nickity Tsoya. „Body / Soma” bierze udział w warszawskim wydarzeniu; weekend w galeriach Warsaw by 2017 Art.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Serdecznie zapraszamy do Pragalerii, która znajduje się przy ulicy Stalowej 3 w Warszawie. Tu 8 września, punktualnie o 18:00 rozpocznie się wernisaż prac Nickita Tsoy „Body / Soma”.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl