Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Otwarcie wystawy Natalii Janus-Malewskiej „Niech cień słońca upada na świat w pokoju”

Otwarcie wystawy Natalii Janus-Malewskiej „Niech cień słońca upada na świat w pokoju”
 
Tematem głównym pracy artystki jest strach. Świadomie oraz nieświadomie, ale wciąż nieustannie - poddajemy się tej sile generowanego sztucznie niepokoju.
gdzie?Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie
Jazdów 2, 00-467 Warszawa
kiedy?14 września 2017 od 18:00
organizatorCentrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie - CSW

Bank Pekao SA oraz Centrum Współczesnej Sztuki Zamek Ujazdowski bardzo serdecznie zapraszają Państwa na otwarcie wystawy autorstwa Natalii Janus-Malewskiej, pod tytułem: "Niech cień słońca upada na świat w pokoju".

Tematem głównym pracy artystki jest strach. Świadomie oraz nieświadomie, ale wciąż nieustannie - poddajemy się tej sile generowanego sztucznie niepokoju. Miejsce zagrożeń realnych przejmuje nasza wyobraźnia, która jest zarządzana umiejętnie przez samych nas, także przez środki przekazu masowego i przez politykę. Lwów prawdziwych już nie ma w naszym świecie. Możemy stanąć zatem prosto w oczy z lękami, zobaczyć ich wewnętrzne i kulturowe źródła.

Projekt, który wspiera artystów z młodego pokolenia, którzy jednocześnie są nominowani przez kuratorów sztuki, kierowników artystycznych instytucji oraz przez dyrektorów tychże instytucji, wykładowców na akademiach sztuk pięknych w całym kraju. Od roku 2012 Centrum Współczesnej Sztuki Zamek Ujazdowski realizowało z Bankiem więcej niż pięćdziesiąt wystaw. W roku 2017 jury międzynarodowe wybierze najlepsze dwie wystawy tego roku. Ocenią projekty Krist Gruijthuijsen, Mirosław Bałka, Jarosław Lubiak, Małgorzata Smagorowicz oraz Anda Rottenberg. Laureat Głównej Nagrody zdobędzie dwadzieścia tysięcy złotych, natomiast laureat drugiego miejsca dziesięć tysięcy złotych.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Zatem zapraszamy serdecznie już 14-go września 2017 roku, od godziny 18:00, do warszawskiego Centrum Współczesnej Sztuki Zamek Ujazdowski, który znajduje się przy ulicy Jazdów 2.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl