Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Otwarcie Wystawy Malarstwa Bożeny Dudy

Otwarcie Wystawy Malarstwa Bożeny Dudy
 
Obrazuje ona imaginatywny zjawiskowy świat z dynamiką osobliwą jakby w muzyce - spianato, maestoso, tranquillo.
gdzie?Galeria ZPAP
Mariacka 46/47, 80-831 Gdańsk
kiedy?25 września 2017 od 18:00
organizatorGdański Okręg Związku Polskich Artystów Plastyków

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie do Galerii ZPAP, gdzie rozpocznie się bardzo ważna prezentacja jubileuszowa malarstwa Bożeny Dudy. Jest ona autorką dzieł oryginalnych malarskich, które posiadają energię refleksyjną. Obrazuje ona imaginatywny zjawiskowy świat z dynamiką osobliwą jakby w muzyce - spianato, maestoso, tranquillo.

Jednorodna kompozycja w harmonijnej i stonowanej kolorystycznej gamie, również dzięki zestawieniom łagodnym kontrastowym oraz figurom, które przybierają kształty zbliżone do marionetkowych czy ludzkich konstytuuje tajemnicze wrażenie, napięciowe, podróży metafizycznej. Stara się zobrazować fantastyczny świat, który istnieje poza realiami i nie dotyka wartości uniwersalnych człowieka. Malarstwo wręcz hipnotyzujące.

Bożena Duda przyszła na świat w mieście Gdańsk. Kończyła studia na Wydziale Malarstwa (Państwowa Wyższa Szkoła Plastycznych Sztuk, Gdańsk). Uzyskała dyplom w pracowni malarskiej profesora Kazimierza Śramkiewicza w roku 1972. Swą twórczość prezentowała artystka jak do tej pory na dwudziestu pięciu indywidualnych wystawach, a także na siedemdziesięciu dwóch zbiorowych wystawach za granicą i w Polsce. Stypendystka Ministerstwa Sztuki i Kultury. Prace malarki znajdują się w przedsiębiorstwach oraz instytucjach Wybrzeża, w muzeach, jak również w prywatnych kolekcjach za granicą i w Polsce, na przykład w: Niemczech, Norwegii, Stanach Zjednoczonych, Turcji, Szwajcarii, Szwecji, Kanadzie, Słowacji, Czechach, Holandii, czy też Japonii. Mieszka ona oraz tworzy w Chojnicach.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Na wystawę artystki zapraszamy już 25 września 2017 roku, od godziny 18:00. Wydarzenie odbędzie się w gdańskiej Galerii ZPAP, znajdującej się przy ulicy Mariackiej 46/47.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl