Otwarcie Wystawy Krystyny Głowniak
Artystka uprawia malarstwo sztalugowe oraz ścienne, ponad to wykonuje ilustracje do książek. To niezaprzeczalna Mistrzyni Mowy Polskiej i autorka książek.
Gdzie?
Oliwski Ratusz Kultury
Opata Rybińskiego J. 25, 80-320 Gdańsk
Kiedy?
24 lipca 2019 od 19:00
Organizator
Fundacja "Wspólnota Gdańska" w Gdańsku

Absolwentka UMCS na filologii polskiej, a także na KUL - historia sztuki oraz na ASP Kraków, podyplomówka pod kierunkiem profesora Zbigniewa Bajka, Katedra Intermediów. Artystka uprawia malarstwo sztalugowe oraz ścienne, ponad to wykonuje ilustracje do książek. To niezaprzeczalna Mistrzyni Mowy Polskiej i autorka książek.

Wzięła ona również udział w wielu wystawach, jak między innymi w: Hamburgu, Brukseli, Innsbrucku, Kopenhadze, Jerozolimie, Amsterdamie, Drohobyczu, Sztokholmie, Nantes, Ułan Bator i Igualada. Prace artystki są w prywatnych kolektywach oraz uniwersyteckich w Polsce, jak również poza jej granicami.

Należy do ZPAP, Stowarzyszenia Wspólnota Polska oraz do Konfraterni Sztuki - Kazimierz Dolny. Kilka lat sprawowała funkcję dyrektorki Zespołu Szkół Plastycznych (Lublin). Posiada ponad to tytuł brzmiący: Zasłużona dla Kultury Polskiej. Zdobyła nagrodę od Prezydenta Miasta Lublina.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Krystyna Głowniak prowadzi studio Malarnia (Rynek Starego Miasta, Lublin), gdzie sprawuje spotkania z seniorami, Gośćmi uczelni zagranicznych i polskich, a także z młodzieżą. Właśnie tam są przygotowywane filmy pod szyldem: „Rozmowy o sztuce", które oglądać można w internetowej telewizji.

Na temat twórczości artystki wypowiadali się, na przykład: profesor Jan Pamuła, który jest wybitnym artystą, rektorem w ASP imienia Jana Matejki, Kraków; Dorota Seweryn Puchalska,która jest kustoszem Muzeum Nadwiślańskiego; Waldemar Odorowski, który z kolei jest historykiem sztuki i wieloletnim pracownikiem Muzeum Nadwiślańskiego, jak również redaktor Marek Wyszkowski, prowadzący program TV Lublin, cykl Album Lubelski.

Zapraszamy bardzo serdecznie już 24-go lipca 2019 roku, do gdańskiego Oliwskiego Ratusza Kultury, znajdującego się przy ulicy Opata Rybińskiego J. 25. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00. Organizatorem jest Fundacja "Wspólnota Gdańska" w Gdańsku.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl