Otwarcie Wystawy „Komiks chiński mit”
Owe legendy fascynują, nie brakuje w nich ogromu bohaterów, chaosu, przez co czytelnik ma okazję poznać nieśmiertelne duchy i witalność jaką charakteryzowali się mityczni chińscy przodkowie.
Gdzie?
Wielka Zbrojownia ASP - Zbrojowna Sztuki
Targ Węglowy 6, 80-836 Gdańsk
Kiedy?
18 października 2018 od 18:00
Organizator
Akademia Sztuk Pięknych

Gdzie zaczynają się marzenia: Stworzenie Świata czyli nic innego jak niepowtarzalna wystawa komiksu opowiadającego o powstaniu cywilizacji chińskiej. Pracę, które gromadzi wystawa, opowiadają o powstawaniu cywilizacji chińskiej, odnoszą się także do Mitów na ten temat. Znajdziemy tu przekazy graficzne, jak również pisemne. Jeden z najważniejszych kulturalnych projektów Szanghaju, to właśnie zbiór legend, opowiadających o tym, jak powstawało Państwo Środka.

Owe legendy fascynują, nie brakuje w nich ogromu bohaterów, chaosu, przez co czytelnik ma okazję poznać nieśmiertelne duchy i witalność jaką charakteryzowali się mityczni chińscy przodkowie. Cała wystawa powstała w roku 2016, jej twórcami są zarówno artyści, którzy zdobyli już dawni wielkie uznanie, jak również młodzi kreatywni i ich starsi koledzy, fascynujący się tym gatunkiem, pochodzący z Chin.

Zapraszamy na spotkanie pod hasłem "Chiny w legendach i mitach", które odbędzie się już 18 października o godzinie 18.00 w Wielkiej Zbrojowni ASP- w Zbrojowni Sztuki, spotkanie potrwa 60 minut. Spotkanie z współautorem książki pod tytułem "Myths Legends China: The Ages of Chaos and Heroes"- Dehai Huang, tłumaczone będzie na język polski.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

"Myths Legends China: The Ages of Chaos and Heroes", to bogato ilustrowany zbiór ponad 30-stu w sposób bardzo staranny dobieranych chińskich legend i mitów.
Zapraszamy serdecznie!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl