Otwarcie Wystawy Katarzyna Rymarz – malarstwo

Otwarcie Wystawy Katarzyna Rymarz – malarstwo
Katarzyna Rymarz jest malarką, twórczynią instalacji, a także projektów murali w prywatnych przestrzeniach, ale i w publicznych, projektantką biżuterii, rzeźbiarką
Gdzie?
Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
Kiedy?
21 września 2018 od 19:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Fundacja Teatru BOTO

Katarzyna Rymarz jest malarką, twórczynią instalacji, a także projektów murali w prywatnych przestrzeniach, ale i w publicznych, projektantką biżuterii, rzeźbiarką, współzałożycielką artystycznej grupy, o nazwie: "Kalamarsada". Skończyła studia na Warmińsko-Mazurskim Uniwersytecie, Olsztyn, rok 2004. Zdobyła dyplom w pracowni sztalugowego malarstwa u profesora Stanisława Andrzejewskiego, jak również rysunku u doktor Doroty Jajko–Sankowskiej.

Uczestniczyła od czasów studenckich w licznych zbiorowych wystawach na terenie Polski. Po skończeniu studiów oraz po ukończeniu stażu (jako asystentka kuratora - Miejska Galeria BWA w Bydgoszczy) wyjechała do Londynu. Tam stała na czele artystycznej grupy, o nazwie: "Kalamarsada". W Anglii zorganizowanych zostało kilka zbiorowych wystaw, między innymi w: Waterloo Gallery, czy Camel & Artichoke, które zrzeszają twórczość interdyscyplinarną artystów młodego pokolenia z europejskich państw.

W latach 2009 do 2015 artystka odbyła szereg indywidualnych wystaw w naszym kraju. Z ważniejszych tego typu projektów wymienić można współpracę przy tworzeniu koncertowej trasy Daddy G. Ten projekt objął stworzenie malarskich sztandarów, które wiązały się bezpośrednio z polską koncertową trasą lidera formacji (Warszawa, Sopot i Kraków, rok 2014). Natomiast w roku 2014 otworzyła prywatną galerię w Nakle, znajdującą się nad Notecią. Ponad to prowadzi współpracę z galeriami w Austrii oraz w Polsce.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Na otwarcie wystawy Katarzyny Rymarz zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 21-go września 2018 roku, do sopockiego Teatru Boto, znajdującego się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 54 B. Wydarzenie organizowane przez Fundację Teatru Boto, rozpocznie się o godzinie 19:00 i jest bezpłatne.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl