Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Otwarcie wystawy: Jan Szczepkowski "Nieruchoma kurtyna"

Otwarcie wystawy: Jan Szczepkowski "Nieruchoma kurtyna"
 
Zatem przedstawiamy Państwu "Nieruchomą kurtynę". Jest to tytuł monumentalnego, najnowszego malarskiego cyklu Jana Szczepkowskiego.
gdzie?Pragaleria
Stalowa 3, 03-425 Warszawa
kiedy?29 września 2017 od 19:00
za ile?bezpłatnie
organizatorPragaleria

Pragaleria i Fundacja 2 wymiary mają ogromną przyjemność zaprosić Państwa na wystawę malarską Jana Szczepkowskiego, która nosi tytuł: "Nieruchoma kurtyna". Ta ekspozycja jest kuratorowana przez Fundację dwa wymiary. W trakcie kolejnych ekspozycji zaprezentuje ona dzieła artystów, którzy łączą w swej twórczości przywiązanie do tradycyjnego, doskonałego malarskiego warsztatu, a także dążenie do przekazywania i wywoływania emocji z pomocą obrazu. Wystawa tym razem zostanie pokazana we wnętrzu Pragalerii, czyli warszawskiej galerii współczesnej sztuki, która jest współorganizatorem wydarzenia.

Zatem przedstawiamy Państwu "Nieruchomą kurtynę". Jest to tytuł monumentalnego, najnowszego malarskiego cyklu Jana Szczepkowskiego. To zbiór na wskroś niezwykły, ponieważ zwiastujący przeniesienie artystycznego zainteresowania na obszary nowe - życia oraz sztuki. Artysta - Jan Szczepkowski już zdążył przyzwyczaić swoich widzów do tego, iż pełni rolę kreatora romantycznego, który powołuje do życia na swym płótnie, nasycone erotyzmem, oryginalne światy, które pełne są przedmiotów spiętrzonych oraz znaczeń ukrytych. Nowe obrazy Szczepkowskiego są przepełnione symboliką hermetyczną oraz licznymi odnośnikami do historii, filozofii, tradycji oraz dziejów sztuki.

Pianiści, filozofowie, Arystokraci Myśli, Astronomowie oraz Poeci - są przedstawicielami współczesnych tzw. Artes Liberales, którzy pędzą na koniach bez głów, a cele ich podróży są zagadką. To myśliciele posiadający stoickie usposobienie, to geniusze, którzy tworzą nową rzeczywistość pracą swoich umysłów oraz dłoni - są bezradni, kiedy unosi ich prąd historyczny. Jednak los pozostaje ślepy.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Zapraszamy serdecznie już 29 września 2017 roku, do warszawskiej Pragalerii, znajdującej się przy ulicy Stalowej 3. Wydarzenie jest bezpłatne i rozpocznie się o godzinie 19:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl