Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Otwarcie wystawy: Jaga Karkoszka „Moje ścieżki”

Otwarcie wystawy: Jaga Karkoszka „Moje ścieżki”
 
Artystka uważa także, iż obraz powinien zachowywać indywidualizm swojego twórcy. Sama siebie przypisuje malarka do nurtu, który zwany jest realizmem magicznym.
gdzie?Dom Artysty Plastyka Galeria DAP, Galeria LUFCIK, 3678
Mazowiecka 11a, 00-052 Warszawa
kiedy?18 września 2017 od 18:00
za ile?bezpłatnie
organizatorOkręg Warszawski Związku Polskich Artystów Plastyków OW ZPAP

Okręg Warszawski Związku Artystów Polskich Plastyków bardzo serdecznie Państwa zaprasza na wystawę, pod tytułem: Moje ścieżki" Jagi Karkoszki, która odbędzie się w Galerii Lufcik, już 18 września 2017 roku, od godziny 18:00.

Sama artystka tak mówi o swej twórczości, iż nie podporządkowuje jej powszechnie uznawanym tendencjom, czy też modom uprawianym w malarstwie, jak na przykład: uprawianej powszechnie abstrakcji. Nawet w małym stopniu nie podporządkowuje się ogółowi. Obrazy artystki to swego rodzaju rebusy, w których szyfruje ona przeżycia oraz wydarzenia i ujmuje je, także żartobliwie, jako farsę groteskową. Zawarte w jej obrazach przesłanie odczytywane jest wieloznacznie. Uważa ona siebie po prostu za prześmiewcę. Obrazy mają być wielowarstwowe, muszą w sobie zawierać: graficzność, czyli rysunek, narrację, kolor, by obraz ostatecznie nie stał się tylko powierzchnią nakrytą farbami. Artystka uważa także, iż obraz powinien zachowywać indywidualizm swojego twórcy. Sama siebie przypisuje malarka do nurtu, który zwany jest realizmem magicznym.

Prace Jagi Karkoszki były prezentowane na więcej niż sześćdziesięciu indywidualnych wystawach oraz na wystawach zbiorowych krakowskiego i warszawskiego środowiska, zakupione są w muzeach, a także w prywatnych zbiorach w kraju i na świecie.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl