Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Otwarcie wystawy Šestsil + koncert Jakuba Adamca

Otwarcie wystawy Šestsil + koncert Jakuba Adamca
 
W trakcie otwarcia wystawy wystąpi przed Państwem Jakub Adamec. Sam o swojej muzyce mówi, że jest ona niepokojem, pobudzeniem, ale także momentami harmonią i zen.
gdzie?Miejsce Projektów Zachęty
Gałczyńskiego K. I. 3, 00-362 Warszawa
kiedy?1 września 2017
za ile?bezpłatnie
organizatorZachęta Narodowa Galeria Sztuki

Wystąpią przed Państwem artyści, jak miedzy innymi:

* Grzegorz Kozera
* Karolina Breguła
* Marta Paciejewska
* Jan Mioduszewski
* Zo
* Iza Rogucka

Kurator wystawy - Grzegorz Kozera
We współpracy z Julią Harasimowicz

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Nasza wystawa jest równocześnie świadectwem artystycznych zainteresowań surrealizmem czeskim, a także wynikiem studyjnej wizyty w Pradze, która miała miejsce od 29 listopada do 3 grudnia roku 2016. Prócz kontaktu bezpośredniego z twórczością przedstawicieli czołowych kierunku w muzealnych kolekcjach, wyprawa ta miła na swoim celu doświadczenie atmosfery wyjątkowej - miasta. Atmosfery, w jakiej powstawały.

Ekspozycja natomiast jest efektem spojrzenia subiektywnego artystów polskich współczesnych na twórczość awangardową sąsiadów z Czech. Tak jak surrealiści czescy starali się nie kopiować francuskich surrealistów bezrefleksyjnie, także artyści zaproszeni przez nas, dosłownie nie powielają rozwiązań praskich, ale pragną wejść z nimi w swego rodzaju układ - twórczy dialog. Jesteśmy jednak dobrej wiary, iż próba przez nas podjęta, "czeski sen" urzeczywistniony, przyczyni się, aby nadrobić wszystkie przespane lata w kontaktach ze środowiskiem oraz pobudzi do prowadzenia badań dalej nad fenomenem surrealistycznym.

W trakcie otwarcia wystawy wystąpi przed Państwem Jakub Adamec. Sam o swojej muzyce mówi, że jest ona niepokojem, pobudzeniem, ale także momentami harmonią i zen. To piękno oraz hałas. Spojrzenie ostre, halucynacje, a także zatrucie. Jakub Adamec jest połową apokaliptycznego czeskiego duetu, pod nazwą "I Love 69 Popgejů". Zagra on materiał, który pochodzi przede wszystkim z jego solowego albumu, pod tytułem: "Are You Human? Confirmed..".

Zapraszamy zatem bardzo serdecznie już 1 września 2017 roku, do warszawskiego Miejsca Projektów Zachęty, przy ulicy Gałczyńskiego K.I.3. Wydarzenie bezpłatne.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl