Otwarcie wystawy: Elżbieta Murawska „Autoportret Czarnej Damy”

Otwarcie wystawy: Elżbieta Murawska „Autoportret Czarnej Damy”
Artystka zajmuje się projektowaniem grafiki, przede wszystkim grafiką książkową. W dorobku ma ilustracje do literatury dziecięcej, okładki książek oraz opracowania typograficzne wydawnictw.
Gdzie?
Dom Artysty Plastyka Galeria DAP, Galeria LUFCIK, 3678
Mazowiecka 11a, 00-052 Warszawa
Kiedy?
2 sierpnia 2018 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Plastyków OW ZPAP

Dom Artysty Plastyka, Galeria DAP, Galeria Lufcik otwierają swe podwoje dla prac Elżbiety Murawskiej prezentowanych podczas wystawy „Autoportret Czarnej Damy”. Wernisaż wystawy zaplanowano na 2 sierpnia, impreza rozpocznie się o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszamy w artystyczną przestrzeń galerii przy ulicy Mazowieckiej 11a w Warszawie.

Elżbieta Murawska jest artystką grafikiem, malarką. Urodziła się w Krakowie. To absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom broniła na Wydziale Grafiki pod kierunkiem profesora Henryka Tomaszewskiego. Artystka zajmuje się projektowaniem grafiki, przede wszystkim grafiką książkową. W dorobku ma ilustracje do literatury dziecięcej, okładki książek oraz opracowania typograficzne wydawnictw.

Elżbieta Murawska zajmuje się także malarstwem olejnym. W latach od 1973 do 1981 roku była naczelnym grafikiem w dziale Literatury Pięknej w Ludowej Spółdzielni Wydawniczej. W latach 1981 do 1988 pełniła rolę naczelnego grafika KAW Wydawnictwa dla Młodzieży i Dzieci. W roku 1992 Elżbieta Murawska była dyrektorem do spraw reklamy i grafiki w firmie KP, rok później objęła nadzór graficzno-artystyczny nad periodykiem Sycyna. W roku 1958 nawiązała stałą współpracę z wydawnictwami literackimi z Warszawy. Były to między innymi, wydawnictwo Nasza Księgarnia, Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, Czytelnik.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Artystka pochwalić się może udziałem w około dwustu wystawach grafik, ilustracji. Są to, między innymi; wystawa laureatów BIB - Centre Pompidou; Biennale Ilustracji Bratysława w latach: 1965 i 1967, 1977 oraz 1979,a także w 1983 oraz 1991; w 1972 roku w Brnie Biennale Grafiki; cyklicznie Międzynarodowe Targi Książek dla Dzieci w: Hamburgu, Bolonii, Hawanie, Hanoi, Kairze, Londynie, Meksyku, Paryżu, Tel-Avivie, Tokio, Frankfurcie. Turenia w 1982 roku, Viareggio w roku 1984, Goteborg w Elka Galery w latach 1985 i 1987, Kordegarda - Warszawa w 1989 roku, Brno w 1995 roku, Bari, Bruksela, Barcelona, Osaka, Dusseldorf, Paryż i Sztokholm.

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatora, Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków, na wernisaż prac Elżbiety Murawskiej. Wystawa nosi tytuł „Autoportret Czarnej Damy”.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl