Otwarcie Wystawy "Come Closer" Margot Sokołowska i Emmanuel Penouty

Otwarcie Wystawy "Come Closer" Margot Sokołowska i Emmanuel Penouty
Bałtycka Galeria Współczesnej Sztuki bardzo serdecznie zaprasza Państwa na otwarcie wystawy, pod tytułem: "Come Closer" Emmanuel Penouty i Margot Sokołowska
Gdzie?
Centrum Aktywności Twórczej w Ustce
Zaruskiego M. 1a, 76-270 Ustka
Kiedy?
24 stycznia 2019 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku

Bałtycka Galeria Współczesnej Sztuki bardzo serdecznie zaprasza Państwa na otwarcie wystawy, pod tytułem: "Come Closer" Emmanuel Penouty i Margot Sokołowska, która odbędzie się w granicach artystycznej rezydencji.

Kiedy wraz ze schyłkiem lat sześćdziesiątych Guy Debord szczególną uwagę zwrócił na zapośredniczenie ludzkich doświadczeń, a także postrzeganie rzeczywistości patrząc przez pryzmat środków przekazu masowego, nikt nie powinien mieć wątpliwości, iż jesteśmy „społeczeństwem spektaklu”, jak również pogrążamy się w iluzoryczności i w fikcjonalizacji „globalnej wioski”, dla której podwaliny zostały stworzone przez sieć telewizyjną, zaś umocniona została przez wszechobecny internet. Jednak rozwój technologii sprawia, iż kwestią nie bardzo odległej przyszłości być może stanie się - jak zasugerowała Donna Haraway - nowa istota humanoidalno-cybernetyczna, czyli post-genderowe połączenie ludzi oraz maszyn, w których nie sposób będzie odnaleźć kastracyjnych, czy fetyszystycznych traum, czy tęsknoty za straconą podmiotowością.

Natomiast współistnienie w cyberprzestrzeni jest również związane ze stopniowym ogałacaniem materialności ciał, które jednakże - jak zauważył Hal Foster - są naznaczane, nie rzadko brutalnie, według seksualnych, rasowych oraz społecznych różnic. W taki sposób dochodzi do łączenia efektów wyobrażonych spektaklu, który opisuje Deborda, z usieciowieniem neuronalnym mediów, o których pisywał McLuhan. Tożsamość w konsekwencji - z pośredniczeniem komputerów oraz nowych mediów - może okaże się sumą dystrybuowanej i negocjowanej obecności, czego egzemplifikacjami w kinie są, między innymi: filmy Davida Cronenberga, zaś na obszarze wizualnych sztuk, czy też performatywnych są prace Stelarca oraz Piotra Wyrzykowskiego, a także kolektywy Jodi.org, jak również TechnoSpher.

Szukasz noclegów w Ustce? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Ustce

Zapraszamy Państwa zatem bardzo serdecznie na otwarcie wystawy, które odbędzie się już 24-go stycznia 2019 roku, w Ustce, Centrum Aktywności Twórczej, które znajduje się przy ulicy Zaruskiego M. 1 a. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00 i jest bezpłatne.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl