Otwarcie wystawy: Bogusław Tober "Elementy"

Otwarcie wystawy: Bogusław Tober "Elementy"
Obecna wystawa to próba pokazania relacji między malarskim zestawieniem elementów, które pozornie są sobie abstrakcyjne na tle płaskim - płótno oraz obiektów - rzeźb w wystawienniczej przestrzeni.
Gdzie?
Dom Artysty Plastyka Galeria DAP, Galeria LUFCIK, 3678
Mazowiecka 11a, 00-052 Warszawa
Kiedy?
5 marca 2018 od 18:30
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Plastyków OW ZPAP

Przedstawiamy Państwu bardzo serdecznie Bogusława Tobera, który skończył Liceum Plastyczne imienia Stanisława Wyspiańskiego (Jarosław), później natomiast ukończył Akademię Sztuk Pięknych (Warszawa). Studiuje rysunek u profesora Stefana Damskiego oraz u profesora Mariana Nowińskiego, poza tym malarstwo u profesora Jacka Sienickiego i rzeźbę u profesora Stanisława Słoniny. Jeden z trzech nagrodzonych studentów przez MKiDN, który wyjeżdża do włoskiego Montescaligioso, gdzie odbywa się Festiwal Międzynarodowy Sztuki Komputerowej. W czasie kiedy artysta studiował był aktorem teatru jednoosobowego oraz występował z wielkim powodzeniem w "Życiu w 7 aktach" (monodram), a było to w Galerii "Brama" UW.

Z dyplomem Akademii Sztuk Pięknych wyjechał na rok do Paryża (pobyt studyjny). Natomiast, gdy wrócił do stolicy rozpoczął pracę scenografa w TVP 2. Równocześnie artysta tworzy oraz wystawia swe prace w licznych warszawskich galeriach, a także poza granicami kraju, między innymi: w Galerii, o nazwie: Modern Kunst Forum niekomercyjnej Elsie Stroetinga, Amsterdam, która promuje ciekawe zjawiska pojawiające się we współczesnej sztuce.

Po dość długiej przerwie, w roku 2010, Bogusław Tober zaprezentował swoje dwadzieścia cztery prace (Galeria Burzca), miasto Zakopane. Później w roku 2012 „Dom Doktora” - Galeria sztuki Współczesnej, również Zakopane artysta prezentuje liczne prace abstrakcyjne wykonane na płótnie. W roku 2015 zaprezentował natomiast swe nowe rzeźby "obiekty" (Miejska Galeria Sztuki). Odbyła się tam wówczas zbiorowa wystawa, nosząca tytuł: "Artyści tworzący w mieście Zakopane".

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Wystawa obecna to próba pokazania relacji między malarskim zestawieniem elementów, które pozornie są sobie abstrakcyjne na tle płaskim - płótno oraz obiektów - rzeźb w wystawienniczej przestrzeni.

Na otwarcie wystawy, noszącej tytuł: "Elementy" zapraszamy zatem bardzo serdecznie już 5-go marca 2018 roku, do warszawskiego Domu Artysty Plastyka Galeria DAP, Galeria LUFCIK, 3678, znajdującej się przy ulicy Mazowieckiej 11 a. Wydarzenie jest bezpłatne, a rozpocznie się ono o godzinie 18:30.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl