Otwarcie wystawy Adriany Le Hoang „Patani Darussalam”

Otwarcie wystawy Adriany Le Hoang „Patani Darussalam”
Materiał, który udało się zgromadzić artystce ukazuje głębokie południe Tajlandii, przepuszczone przez pryzmat i obiektywizm zwykłego mieszkańca.
Gdzie?
ALTO Wilanów
Al. Rzeczpospolitej 14, 02-972 Warszawa
Kiedy?
2 marca 2018 od 19:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Centrum Kultury Wilanów

Centrum Kultury Wilanów ma zaszczyt zaprosić na uroczyste otwarcie wystawy Adriany Le Hoang, które nastąpi 2 marca, o godzinie 19:00 w Warszawie przy alei Rzeczpospolitej w ALTO Wilanów.

Kilka słów o Artystce: Adriana Le Hoang urodziła się w 1995 roku. To studentka fotografii wydawniczej, reklamowej oraz prasowej. Nauki pobiera w murach Uniwersytetu Warszawskiego. W życiu stara się łączyć trzy potężne pasje: muzykę, fotografię i podróże. Inspiracji szuka w pracach znanych dokumentalistów. Często sięga do twórczości Johny Vinka, Roberta Capa oraz Paolo Pellegriniego.

Kilka słów o wystawie: ekspozycja zatytułowana „Patani Darussalam” (w języku arabskim Patani oznacza Ziemia Pokoju) stanowi próbę obiektywnego ukazania warunków życia jakie panują na terenach ogarniętych politycznym konfliktem. Bohaterami zdjęć i filmu są muzułmanie, którzy czynnie kultywują swą własną kulturę. To także portret żyjący pośród nich buddystów i buddyjskich mnichów, którzy opuszczają mury swych świątyń raz dziennie. Czynią to w asyście czuwających nad nimi policjantów i żołnierzy.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Materiał, który udało się zgromadzić artystce ukazuje głębokie południe Tajlandii, przepuszczone przez pryzmat i obiektywizm zwykłego mieszkańca. Warto wspomnieć, iż teren ten zamieszkiwany jest przez mniejszość muzułmańsko-malajską. Pod sztandarami tej mniejszości grupy rebelianckie starają się przemocą uzyskać niepodległość. Już od czternastu lat walki przybierają na sile i brutalności, a liczba ofiar rośnie w zatrważającym tempie. W rozwiązaniu problemu przeszkadza determinacja separatystów oraz nieugięta polityka tajskiego rządu.

W prowincjach Narathiwat, Yala, Patani, czyli w dalekich rewirach południowej Tajlandii od ponad pięćdziesięciu lat rozgrywa się konflikt, który korzeniami sięga znacznie głębiej. Ostatnie lata to eskalacja problemu, niestety nie ma szans na poprawę sytuacji. O pokoju nikt tutaj głośno nie mówi. Strzelaniny, ataki bombowe to chleb powszedni tego regionu. A ludzie? Cóż, już od dawna przyzwyczaili się do egzystencji w epicentrum zagrożenia. Wystawa Adriany Le Hoang „Patani Darussalam” to próba odpowiedzi na pytanie, czy możliwe jest życie w takich warunkach i w takim zagrożeniu. To reporterskie pejzaże, które na długo zapadają w pamięć oglądających.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl