Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Otwarcie wystawy Adriany Le Hoang „Patani Darussalam”

Otwarcie wystawy Adriany Le Hoang „Patani Darussalam”
 
Materiał, który udało się zgromadzić artystce ukazuje głębokie południe Tajlandii, przepuszczone przez pryzmat i obiektywizm zwykłego mieszkańca.
gdzie?ALTO Wilanów
Al. Rzeczpospolitej 14, 02-972 Warszawa
kiedy?2 marca 2018 od 19:00
za ile?bezpłatnie
organizatorCentrum Kultury Wilanów

Centrum Kultury Wilanów ma zaszczyt zaprosić na uroczyste otwarcie wystawy Adriany Le Hoang, które nastąpi 2 marca, o godzinie 19:00 w Warszawie przy alei Rzeczpospolitej w ALTO Wilanów.

Kilka słów o Artystce: Adriana Le Hoang urodziła się w 1995 roku. To studentka fotografii wydawniczej, reklamowej oraz prasowej. Nauki pobiera w murach Uniwersytetu Warszawskiego. W życiu stara się łączyć trzy potężne pasje: muzykę, fotografię i podróże. Inspiracji szuka w pracach znanych dokumentalistów. Często sięga do twórczości Johny Vinka, Roberta Capa oraz Paolo Pellegriniego.

Kilka słów o wystawie: ekspozycja zatytułowana „Patani Darussalam” (w języku arabskim Patani oznacza Ziemia Pokoju) stanowi próbę obiektywnego ukazania warunków życia jakie panują na terenach ogarniętych politycznym konfliktem. Bohaterami zdjęć i filmu są muzułmanie, którzy czynnie kultywują swą własną kulturę. To także portret żyjący pośród nich buddystów i buddyjskich mnichów, którzy opuszczają mury swych świątyń raz dziennie. Czynią to w asyście czuwających nad nimi policjantów i żołnierzy.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Materiał, który udało się zgromadzić artystce ukazuje głębokie południe Tajlandii, przepuszczone przez pryzmat i obiektywizm zwykłego mieszkańca. Warto wspomnieć, iż teren ten zamieszkiwany jest przez mniejszość muzułmańsko-malajską. Pod sztandarami tej mniejszości grupy rebelianckie starają się przemocą uzyskać niepodległość. Już od czternastu lat walki przybierają na sile i brutalności, a liczba ofiar rośnie w zatrważającym tempie. W rozwiązaniu problemu przeszkadza determinacja separatystów oraz nieugięta polityka tajskiego rządu.

W prowincjach Narathiwat, Yala, Patani, czyli w dalekich rewirach południowej Tajlandii od ponad pięćdziesięciu lat rozgrywa się konflikt, który korzeniami sięga znacznie głębiej. Ostatnie lata to eskalacja problemu, niestety nie ma szans na poprawę sytuacji. O pokoju nikt tutaj głośno nie mówi. Strzelaniny, ataki bombowe to chleb powszedni tego regionu. A ludzie? Cóż, już od dawna przyzwyczaili się do egzystencji w epicentrum zagrożenia. Wystawa Adriany Le Hoang „Patani Darussalam” to próba odpowiedzi na pytanie, czy możliwe jest życie w takich warunkach i w takim zagrożeniu. To reporterskie pejzaże, które na długo zapadają w pamięć oglądających.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl