Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

"Osty i ciernie", czyli Sutari i Hańba! w Alchemii - koncert

"Osty i ciernie", czyli Sutari i Hańba! w Alchemii - koncert
 
Posłuchamy o przeróżnych odcieniach miłości, o strachu, tęsknocie, zagubieniu, poszukiwaniu niezależności i o walce o godność własną.
gdzie?Klub Alchemia w Krakowie
Estery 5, 31-056 Kraków
kiedy?25 maja 2017 od 20:00
za ile?30 zł

Karoryfer Lecolds oraz Klub Alchemia prezentują wspólny koncert, w mieście Kraków, na którym wystąpią Hańba i Sutari. Koncert nosi tytuł: "Osty i ciernie".

Pozornie odległe dwie formacje, łączy wielka idea reinterpretowania twórczego ludowych muzycznych tradycji, a także charakter buntowniczy tekstów poetyckich. Połączyły koncerty, a w tym Off katowicki i sesję prowadzoną dla rozgłośni Kexp, którą gdy zakończyli rozjechali się w różne strony świata. Wydali, świetnie przyjęte długo-płytowe debiuty oraz odbyli niecodzienne koncertowe trasy - Sutari i Hańba spotkają się pierwszy raz w Krakowie, gdzie zaprezentują ciąg dalszy swych opowieści muzycznych.

Sutari to Basia Songin, Kasia Kapela oraz Zosia Zembrzuska. Wracają z następną długo-grającą płytą, która nosi tytuł: "Osty". Ponownie artystki sięgnęły po ludowe pieśni, po to aby z wielką wrażliwością oraz wyobraźnią opowiedzieć Wam o otaczającym nas świecie z kobiecej perspektywy. Opowiedzą zatem o wydarzeniach, które mają to do siebie, że są jak osty - wielowymiarowe. Dlatego, że osty są pożytecznymi i pięknymi ziołami o działaniu leczniczym, ale również to kłujące chwasty. Posłuchamy o przeróżnych odcieniach miłości, o strachu, tęsknocie, zagubieniu, poszukiwaniu niezależności i o walce o godność własną.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Hańba natomiast jest dobrze znaną publice krakowskiej zbuntowaną orkiestrą. Muzykanci, którzy wywodzą się z kazimierskich oraz podgórskich podwórek od czasu wydania albumu debiutanckiego długo-grającego zagrali koncerty w kraju oraz w Europie, a także w USA. Formacja pracuje nad kolejną płytą, której premiera przewidziana jest na tegoroczną jesień. Koncert majowy zatem będzie ostatnią okazją krakowską, do usłyszenia części repertuaru "klasycznego" tej grupy. Odbędzie się on już 25 maja 2017 roku, w Klubie Alchemia.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl