Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli
 
Orszak dzieli się na trzy frakcje: afrykańską - kolor niebieski, azjatycką - kolor zielony i europejską - kolor czerwony. Każdy Orszak ma własnego Króla, który jedzie na końcu.
gdzie?Rynek Główny w Krakowie
Rynek Główny, 30-062 Kraków
kiedy?6 stycznia 2017 od 11:00
za ile?bezpłatnie
organizatorFundacja Orszak Trzech Króli

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie do Krakowa na Orszak Trzech Króli, który przejdzie już 6-go stycznia trasą od Wawelu po Rynek Główny. Główna misja, którą stara się propagować Orszak to pielęgnacja, a także szerzenie wspólnoty społecznej oraz wartości rodzinnych. Tworzą Orszak przede wszystkim rodzice, jak również dzieci szkolne. Mile widziane są stroje, stworzone głównie przez rodziców dzieci. Są to przebrania rycerzy, dwórek, dworzan, giermków, innych posłańcy Trzech Króli.

Orszak dzieli się na trzy frakcje: afrykańską - kolor niebieski, azjatycką - kolor zielony i europejską - kolor czerwony. Każdy Orszak ma własnego Króla, który jedzie na końcu. Inni widzowie na głowach noszą tekturowe korony, w ramach zabawy, które po dotarciu na miejsce, czyli w okolice Stajenki, zostaną zdjęte. Będzie to oddanie hołdu Dzieciątku - Królowi Prawdziwemu. Widzowie dostaną także kolędowy śpiewnik, aby każdy mógł zaśpiewać.

Zwieńczeniem Orszaku będzie kolędowanie, wszyscy razem powitają Króla, oddając mu pokłony.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl