Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Orquesta Tipica Ciudad Baigón – argentyńskie tango z Buenos Aires w Starym Klasztorze

Orquesta Tipica Ciudad Baigón – argentyńskie tango z Buenos Aires w Starym Klasztorze
 
Planowany koncert stanowić będzie nie lada atrakcję i to nie tylko dla miłośników tanga. „Orquesta tipica” zaserwuje koncert najgorętszych tang, a uczyni to z pewnością z ogromnym temperamentem.
gdzie?Sala Gotycka w Starym Klasztorze
Purkyniego J. E. 1, 50-150 Wrocław
kiedy?1 października 2017 od 20:00
za ile?50 zł
organizatorStowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Kulturalnych Nasze Miasto Wrocław

Stary Klasztor gościć będzie zespół rodem z Buenos Aires. Orquesta Tipica Ciudad Baigón zagra na scenie w Sali Gotyckiej we Wrocławiu przy ulicy J.E. Purkyniego 1 już 1 października o godzinie 20:00. Serdecznie zapraszamy!

Planowany koncert stanowić będzie nie lada atrakcję i to nie tylko dla miłośników tanga. „Orquesta tipica” zaserwuje koncert najgorętszych tang, a uczyni to z pewnością z ogromnym temperamentem. Nawet początkujący miłośnicy tanga znajdą tu coś dla siebie.

Nic tak nie odda ducha tanga, jak popisy autentycznej formacji z kolebki gatunku, czyli Buenos Aires, której skład opiera się na klasycznej orkiestrze wieloosobowej – takiej, która zapoczątkowała złotą erę tanga. Zespół Orquesta Tipica Ciudad Baigón zaprezentuje się tylko podczas jednego koncertu w Polsce. Odbędzie się to w ramach Festiwalu Ethno Jazz. Grupa obchodzi aktualnie swój jubileusz dziesięciolecia istnienia. Święto stało się pretekstem do wizyty w Europie i planowanego koncertu w Polsce. Muzycy zaprezentują materiał edytowany niedawno na płycie DVD. Prace nad albumem stały się pretekstem do skondensowania sił ze znanym kompozytorem z Argentyny Indio Solarim. Efektem współpracy stały się dwie aranżacje ujęte na płycie.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Dziesięciolecie grupy to idealna okazja do poznania najnowszego materiału oraz pretekst do przypomnienia słuchaczom nieco starszego repertuaru formacji. Na płycie znajdują się utwory pochodzące z trzech pierwszych płyt, które nawiązywały tematycznie do korzeni rasowego tanga oraz pojawią się także najnowsze utwory z albumów Elogio de la oscuridad oraz Destierro.

Grupie stale udaje się transformować klasyczne brzmienie gatunku na język zrozumiały przez kolejne pokolenia. To gwarancja pojawienia się grawitacji, która przyciąga do tanga nowe rzesze młodych słuchaczy. Orkiestra wyznaczyła sobie wyraźny priorytet działań. Pragną pozostawić taneczny charakter granych utworów, a także kładą nacisk na użycie tradycyjnego instrumentarium. A wszystko to po to, by oddać współczesny charakter miasta.

Występom Orquesta Tipica Ciudad Baigón towarzyszyć będą plastyczne elementy, które sprawią, że koncert ten przekroczy definicje ogólnie rozumianych koncertów. Orkiestra ma za sobą sporo udanych tras koncertowych, które wiodły przez Europę oraz Amerykę Łacińską. Stary Klasztor odwiedzi mocno rozbudowany kolektyw muzyczny, który bezwarunkowo zaliczyć można do najwyższej ligi formacji, które oswajają magię i pielęgnują piękno argentyńskiego tanga.

Na koncert zaprasza organizator, Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Kulturalnych Nasze Miasto Wrocław.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl