Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Oratnitza - koncert

Oratnitza - koncert
 
Nazwa grupy odnosi się do oczyszczającego rytuału w ogniu, który odbywa się przed Ostatkami.
gdzie?Klub Re
Świętego Krzyża 4, 31-027 Kraków
kiedy?6 grudnia 2017 od 20:00
za ile?25 zł

Oratnitza jest zespołem, który został założony w roku 2009. Miał on od samego początku za cel przywrócić do życia pieśni tradycyjne bułgarskie, tak by stały się przystępne dla młodych pokoleń, zaś teksty które są inspirujące oraz dźwięki nie przeminęły. Ta czwórka muzyków stara się tworzyć nową jakość, plotąc ze sobą tradycje śpiewu bułgarskiego zakonników prawosławnych, utworów ludowych, jak również hip-hopu, dubstepu i dźwięków digeridoo (trąby z drewna od aborygenów australijskich).

Pośród instrumentów, na których grają muzycy, jest także cajón, czyli perkusyjna skrzynia, która pochodzi z kontynentu afrykańskiego, tupan - bęben popularny na Bałkanach, dudy, poprzeczny flet i kaval - również flet, którego używa się w Bułgarii, Macedonii, Serbii oraz w innych państwach z tego obszaru.

Nazwa grupy odnosi się do oczyszczającego rytuału w ogniu, który odbywa się przed Ostatkami. Oratnitza za sobą ma liczne koncerty, byli też wiele razy nagradzani za swoją działalność. Koncerty natomiast odbywają się najczęściej w małych, klubach alternatywnych, które w trakcie ich występów wręcz pękają w szwach. Przyciągają rzesze fanów, którzy świetnie bawią się przy tej muzyce. Dźwięki digeridoo połączone ze śpiewem prawosławnym wprowadzają w stan ekstatycznotransowy, a nad publiką unosi się duch bułgarskiej tradycji. Młodzi ludzie chwytają się za ręce oraz tańczą horo, śpiewając razem z formacją dawne pieśni, Wszystko to tworzy po prostu wspólnotę bazującą na folklorze, który posiada moc jednoczenia.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Oratnitza kontynuuje tradycję rodzimą pochodząca z Bułgarii i poddając ją interpretacji na własne sposoby, przyciągają wciąż nowych zwolenników. Potencjał folkowych zespołów na terenie Bałkanów jest wielki, ale ciągle wzrasta. Natomiast artyści często stają na przeciw siebie ze znanymi i lubianymi grupami zachodnimi na festiwalach muzycznych międzynarodowych.

W skład zespołu wchodzą: Ivan Gospodinov, Hristiyan Georgiev, Georgi Marinov, Asya Pincheva, Petar Yordanov, Diyana Vassileva, Asya Pincheva.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl