Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Onuka- koncert

Onuka- koncert
 
Wraz z Natalią projekt tworzy Eugene Filatov, który jest liderem zespołu The Maneken.
gdzie?Klub Palladium
Złota 9, 00-019 Warszawa
kiedy?27 października 2017 od 20:00
za ile?99 zł

Zapraszamy państwa bardzo serdecznie na koncert zespołu Onuka, ukraińska grupa wystąpi już 27 października 2017 roku od godziny 20:00 w Klubie Palladium w Warszawie! Ostatnia Eurowizja, to był dobry czas dla zespołu Onuka, bowiem właśnie wtedy zdobyli sobie uznanie publiczności w Europie i nie tylko. Zaczęli także zajmować pierwsze miejsca na listach przebojów w Niemczech, UK czy Francji.

Onuka powstała w roku 2013. Nazwa zespołu- "Wnuczka", to swoisty hołd Natalii Zhizhchenko, która jest liderką Onuki w stronę jej dziadk, który to był znanym twórcą instrumentów ludowych, a nazywał się Oleksandrow Shlionchykow. To właśnie dziadek wykonał dla Natalii pierwszą w życiu piszczałkę, nauczył pojęcia ojczyzny i nauczył grania.

Nataliya Zhizhchenko, to wokalistka, autorka tekstów oraz główną ideą, przyświecającą grupie. Ponad to gra również na okarynie, piszczałkach, małych instrumentach perkusyjnych, glinianych gwizdkach, omnichordzie,jest także kierującą wykorzystywaniem sampli.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Natalia wyjaśnia, że chodziło jej o to, by pokazać jak brzmią ukraińskie instrumenty ludowe w nowych perspektywach. Zaznacza także, że nawet młodzież na Ukrainie, nie ma zbyt dużej wiedzy na ten temat. Dlatego Natalia chce, aby ludzie przestali wstydzić się narodowych tradycji, bo Ukraina pochwalić się może bardzo głębokimi, barwnymi i różnorodnymi korzeniami. Natalia, jak sama mówi, pełnie szczęścia osiągnie, kiedy będzie mogła to wszystko, zaprezentować światu.

Wraz z Natalią projekt tworzy Eugene Filatov, który jest liderem zespołu The Maneken. Onuka miał swój debiut w roku 2014 właśnie w trakcie ich występu. Jednakże wcześniej wydali swój debiutancki singiel pod tytułem "Look", a także klip, który wyreżyserował Filatov. W bliskim czasie od tego wydarzenia, ukazała się również studyjna, debiutancka płyta pod tytułem "Onuka", która znalazła się na pierwszym miejscu zestawienia, które przedstawia najczęściej kupowane płyty w serwisie o nazwie iTunes na Ukrainie w skali miesiąca.

Rok 2015 przyniósł grupie Onuka nagrodę za Odkrycie roku, była to Ukraińska Nagroda Muzyczna Yuna, a chwilę później fani dostali wielki prezent, jakim była druga mini płyta pod tytułem: "Widlik". Płyta zawiera między innymi piosenkę pod tytułem "1986", która jest hołdem w stronę ofiar, które zginęły podczas katastrofy elektrowni jądrowej, jaka miała miejsce w Czarnobylu.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl