Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Oleś Brothers & Antoni Gralak: Primitivo

Oleś Brothers & Antoni Gralak: Primitivo
 
Oleś Brothers & Antoni Gralak, czyli grupa, która powstała z połączenia trzech niezwykłych osobowości jazzu - kompozytorów, wirtuozów, improwizatorów jednocześnie.
gdzie?Klub Piękny Pies
Bożego Ciała 9, 31-059 Kraków
kiedy?10 października 2017 od 20:00

Klub Piękny Pies w Krakowie stanie się areną ciekawego wydarzenia muzycznego. Już 10 października, punktualnie o 20:00 na scenie pojawi się formacja Oleś Brothers & Antoni Gralak w koncercie Primitivo.

Oleś Brothers & Antoni Gralak, czyli grupa, która powstała z połączenia trzech niezwykłych osobowości jazzu - kompozytorów, wirtuozów, improwizatorów jednocześnie. Muzycy znani są z nieszablonowego i nietypowego podejścia do jazzu. Doskonale kreują muzykę wypełnioną oryginalną i autorską wizją. Ich wspólny projekt PRIMITIVO szuka odpowiedzi na pytania, jakie oblicze miała muzyka w początkach swego istnienia. Artyści starają się eksplorować terytorium pierwotnych dźwięków z całego niemal świata. Absolutnie nie ograniczają się do do odgrywania misternie poszukiwanych dźwięków. Zwykle przenoszą je do współczesnych czasów, szukając w nich zagubionych ogniw improwizacyjnych kanonów.

Antoni Gralak to polski kompozytor, producent oraz przede wszystkim doskonały trębacz. Od wielu już lat uznaje się go za jednego z najoryginalniejszych i niezwykle twórczych muzyków w Polsce. Jego trąbka nadała szlif najistotniejszym ścieżkom off jazzu w Polsce, które pojawiły się w latach osiemdziesiątych. Postać Gralaka odnaleźć można w legendarnych formacjach: Young Power, Free Cooperation oraz w formacjach Woo Boo Doo i Sfora, które graniczą już blisko z czystym rockiem, a także w międzynarodowej formacji o nazwie Universal Supersession. Gralak zdobył popularność jako współtwórca popularności grupy jazzowej Tie Break,która pretenduje do ścisłego grona kultowych grup w Polsce. Trębacz jest także cenionym muzykiem sesyjnym. Często współpracuje z najlepszymi artystami sceny jazzowej oraz teatralnej. To autor dwóch projektów: YeShe oraz Graal.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Formacja Bracia Oleś to Marcin Oleś - kontrabasista oraz perkusista Bartłomiej Oleś. Panowie tworzą autorską muzykę w duecie, już od dziesięciu lat. Punktem odniesienia wielu zawirowań muzycznych jest oczywiście jazz. Są twórcami projektów autorskich, a także towarzyszą wielu sławnym miłośnikom jazzu z całego świata. Tworzą rytmiczne dream teamy - tak wspomina ich niemiecki periodyk muzyczny o nazwie JazzZeitung. Wśród współpracowników Formacji Oleś warto wymienić takie persony, jak: Kenny Werner, David Murray, Rob Brown, Tomasz Stańko, Erik Friedlander, Theo Jorgensmann, Rudi Mahall, Jorgos Skolias, William Parker, Andrzej Przybielski i wielu innych. Muzycy stale znajdują nowe sposoby na przełamywanie stereotypów, nieustannie udowadniają, że perkusja i kontrabas mogą wystarczyć, by stworzyć kompletną muzykę, wypełniona energią oraz niespotykanymi brzmieniami. Artyści kontynuują dotychczasowe twórcze poszukiwania. Czynią starania, aby język jazzu został poszerzony o koncepcję muzyki współczesnej oraz sonorystykę.

Oleś Brothers & Antoni Gralak: Primitivo już 10 października na scenie Klubu Piękny Pies w Krakowie przy ulicy Bożego Ciała 9. Serdecznie zapraszamy!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl