Old Metropolitan Band - koncert
Dzięki eksperymentom, które są prowadzone z innymi gatunkami muzycznymi grupa wypracowała sobie oryginalny, unikatowy styl pozwalający wyróżnić się pośród innych.
Gdzie?
Harris Piano Jazz Bar w Krakowie
Rynek Główny 28, 31-010 Kraków
Kiedy?
24 sierpnia 2018 od 21:30
Za ile?
20 zł

Old Metropolitan Band jest to niekonwencjonalna formacja, która powstała w roku 1968. Po dziś dziś fascynują przepełnioną temperamentem muzyką, także poza granicami naszego kraju. W szybkim tempie grupa awansowała do grona lubianych dixielandowskich zespołów. Z początkiem lat siedemdziesiątych formacja wygrywała większość jazzowych konkursów.

Po wielu latach na scenie, grupa z Krakowa nie straciła praktycznie nic ze swej przysłowiowej witalności oraz tryskającego energią driveu. Są takim zespołem, na koncerty którego chętnie przychodzi kilka pokoleń słuchaczy, w tym nie jedynie fanów muzyki jazzowej. Dzięki eksperymentom, które są prowadzone z innymi gatunkami muzycznymi grupa wypracowała sobie oryginalny, unikatowy styl pozwalający wyróżnić się pośród innych.

Ich repertuar również jest niekonwencjonalny: zaczynając od standardów tradycyjnego jazzu, przez znane evergreens, jak między innymi: Midnight in Moscow, Bel Ami, po ujazowioną wersję Forelle Szuberta. Old Metropolitan Band tworzą muzykę, która jest inspirowana światem już nie istniejącym. Klimat nowoorleański jazzu tradycyjnego w utworach zespołu przenika się ze swojską nutą, która bliska jest każdemu pokoleniu słuchaczy.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 24-go sierpnia 2018 roku, do krakowskiego Harris Piano Jazz Baru, znajdującego się przy Rynku Głównym 28. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 21:30, a bilety wstępu kosztują 20 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl