Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Old Metropolitan Band - koncert

Old Metropolitan Band - koncert
 
Ta kultowa formacja jazzowa z Krakowa komponuje muzykę czerpiąc inspiracje ze świata, którego tak naprawdę już nie ma.
gdzie?Kornet live music club
Al. Zygmunta Krasińskiego 19, 31-111 Kraków
kiedy?20 października 2017 od 20:00
za ile?bezpłatnie

Scena przy alei Zygmunta Krasińskiego 19 w Krakowie stanie się areną ciekawego wydarzenia muzycznego. W klubie Kornet live music club już 20 października na scenie pojawi się kultowa formacja Old Metropolitan Band. Serdecznie zapraszamy na koncert, który rozpocznie się o godzinie 20:00. Old Metropolitan Band to nieszablonowa, niekonwencjonalna formacja jazzowa powstała blisko pół wieku temu.

Do dnia dzisiejszego fascynują publiczność muzyką, którą wykonują z niezwykłym zaangażowaniem i niespotykanym temperamentem. Do tej pory zachwycają podczas krajowych, jak i zagranicznych koncertów. Bardzo szybko awansowali do grona najzacniejszych i najbardziej lubianych formacji dixielandowskich. Początkiem lat siedemdziesiątych grupa wygrywał prawie wszystkie istotne konkursy jazzowe.

Po tylu latach wspólnego koncertowania, Old Metropolitan Band, nie popadło w rutynę. Mało tego, ta grupa rodem z Krakowa nie straciła nic ze swej witalności oraz niepospolitego drive'u, który nadal tryska energią. Do dziś pozostają zespołem, na koncerty którego przychodzą bardzo chętnie reprezentanci kilku pokoleń słuchaczy. Warto zaznaczyć, że nie są to wyłącznie fani jazzu.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Dzięki stosowanym eksperymentom, próbom łączenia z innymi muzycznymi gatunkami formacja wypracowała sobie wyjątkowy, oryginalny styl, który pozwolił muzykom na wyróżnienie się w zatłoczonym świecie show biznesu.

Zaskakujący jest również repertuar formacji. Granice doboru rozciągają się aż od tradycyjnych jazzowych standardów, przez popularne evergreens, jak Midnight in Moscow, Bel Ami, aż po oswojoną przez artystów wersję utworu Forelle F. Szuberta, która dzięki Old Metropolitan Band zyskała jazzowe oblicze. Ta kultowa formacja jazzowa z Krakowa komponuje muzykę czerpiąc inspiracje ze świata, którego tak naprawdę już nie ma. Klimat Nowego Orleanu, gdzie tradycyjny jazz nabiera wyjątkowego charakteru przeplata się w kawałkach Old Metropolitan Band ze swojską, oswojoną nutą bliską sercu każdego reprezentanta pokoleń słuchaczy.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl