Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Ola Trzaska - Amulet, koncert

Ola Trzaska - Amulet, koncert
 
Amulet dziedziczy idee poprzedniego albumu, zestawiając nietypowo brzmienia dętych instrumentów: flugelhornu, fletu oraz puzonu.
gdzie?Ośrodek Kultury Ochoty w Warszawie
Grójecka 75, 02-094 Warszawa
kiedy?30 czerwca 2017 od 18:30
za ile?25 zł

30 czerwca to święto dla fanów i sympatyków Oli Trzaski. Wokalistka zapowiedziała koncert, który odbędzie się w Ośrodku Kultury Ochoty w Warszawie przy ulicy Grójeckiej 75. Ola Trzaska to kompozytorka, wokalistka, aranżerka oraz autorka tekstów.

Artystka pochwalić się może współpracą z Urszulą Dudziak, Ewą Bem, Andrzejem Jagodzińskim. Ola Trzaska jest kompozytorką utworu "Minuty", który napisała specjalnie dla Ewy Bem. Wokalistka zamieściła go w albumie "Albo inaczej" wydanym w 2015 roku przez Alkopoligamię. Płyta zyskała status Złotej Płyty.

Aleksandra Trzaska występowała na deskach Filharmonii Narodowej, a także w Teatrze Wielkim w trakcie festiwalu międzynarodowego La Folle Journee Studium Jazzu imienia Henryka Majewskiego. Artystka wzięła udział w nagraniach muzyki do filmu „CHAOS” w reżyserii Xawerego Żuławskiego.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Artystka nagrała płytę "All around", za którą otrzymała nominację do Fryderyka w kategorii Fonograficzny Jazzowy Debiut Roku w 2015 roku. Rok później światło dzienne ujrzał album "Amulet", premierę miał w listopadzie, w 2016 roku. Wydawnictwo to obejmuje dziewięć utworów autorskich oraz dwa standardy E Preciso Perdoar i Esquinas, które rzadko wykonywane są przez artystów ze względu na swój skomplikowany charakter.

Amulet dziedziczy idee poprzedniego albumu, zestawiając nietypowo brzmienia dętych instrumentów: flugelhornu, fletu oraz puzonu. W nagraniach wzięła udział plejada polskich muzyków reprezentujących jazz. Byli to między innymi: Kołodziejczyk Nikola grająca na fortepianie i instrumentach klawiszowych, Przemysław Florczak (klarnet i saksofon), Andrzej Święs (kontrabas i gitara basowa) oraz Michał Tomaszczyk grający na puzonach. Album wypełniony jest gospelowymi frazami, które Ola Trzaska zapożycza od ikony stylu, Etty James.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl