Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

"Okno na Planty"- recital Andrzeja Sikorowskiego

"Okno na Planty"- recital Andrzeja Sikorowskiego
 
Artysta piosenki pisze już od czterdziestu lat. Mówi się o nim, że jest pierwszym przykładem klasycznego barda z gitarą na polskiej scenie.
gdzie?Willa Kmicic
Stanisława Staszica 11a, 34-500 Zakopane
kiedy?27 stycznia 2017 od 19:00
za ile?30 zł

Willa Kmicic w Zakopanem, przy ulicy Stanisława Staszica 11 a zaprasza 27 stycznia na niezwykły koncert słynnego krakowianina Andrzeja Sikorowskiego.

W klimatycznej aurze Willi Kmicic wysłuchać będzie można recitalu "Okno na Planty" w wykonaniu Andrzeja Sikorowskiego, krakowianina z urodzenia, absolwenta Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Filologii Polskiej. Artysta piosenki pisze już od czterdziestu lat. Mówi się o nim, że jest pierwszym przykładem klasycznego barda z gitarą na polskiej scenie. Karierę rozpoczął od zdobycia I nagrody za kompozycję „Nowy rok” podczas krakowskiego Festiwalu Studenckiej Piosenki w 1970 r. Siedem lat później stał się liderem zespołu „Pod Budą”, formacji mającej korzenie w kabarecie "Pod Budą", który funkcjonował do około 1976 roku w Krakowie przy Akademii Rolniczej.

Andrzej Sikorowski to autor wszystkich tekstów grupy oraz większości kompozycji. Współpracuje z wieloma artystami. Na scenie często pojawia się w towarzystwie córki Mai Sikorowskiej oraz przyjaciela Grzegorza Turnaua. Jest również autorem przebojów pisanych z myślą o innych wykonawcach. Utwory jego autorstwa wykonywali, między innymi: Maryla Rodowicz, Krystyna Prońko, Irena Santor, Zbigniew Wodecki, Jacek Wójcicki, Gayga, Danuta Rinn.

Szukasz noclegów w Zakopanem? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Zakopanem

Andrzej Sikorowski pochwalić się może imponującym dorobkiem artystycznym. W muzycznym portfolio Artysty odnajdziemy cztery single analogowe, cztery analogowe płyty, piętnaście kompaktowych płyt nagranych z formacją "Pod Budą" oraz antologię wydaną na trzydziestolecie zespołu. Wszystkie muzyczne wydawnictwa Artysty pokryły się złotem i platyną! Andrzej Sikorowski nagrał również solowe płyty („Zmowa z zegarem”, „Moje piosenki”), płyty z Mają Sikorowską, prywatnie - córką Artysty („Sprawa rodzinna”, „Śniegu cieniutki opłatek”, „Kraków-Saloniki”) oraz album „Pasjans na dwóch” z przyjacielem - Grzegorzem Turnauem. Kompozycje Andrzeja Sikorowskiego odnaleźć można na kilkudziesięciu składankach muzycznych.

Serdecznie zapraszamy! "Okno na Planty" z tatrzańskiej perspektywy już w najbliższy piątek! Artysta rozpoczyna koncert o godzinie 19:00. Zapraszamy!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl