Oana Cătălina Chiţu - “Bucharest Tango” w Starym Klasztorze! koncert

Oana Cătălina Chiţu - “Bucharest Tango” w Starym Klasztorze! koncert
Artystka Oana Cătălina Chiţu oraz jej muzycy dokonali kompilacji zaginionych tang z poprzedniej ery z balladami ludowymi należącymi do Marii Tanase, niezwykłej divy, która żyła w latach od 1913-1963.
Gdzie?
Sala Gotycka w Starym Klasztorze
Purkyniego J. E. 1, 50-150 Wrocław
Kiedy?
10 maja 2018 od 20:00 do 23:00
Organizator
Stary Klasztor

Oana Cătălina Chiţu to jedna z najistotniejszych wokalistek rumuńskich. Artystka obdarzona jest charyzmatycznym wokalem, który zachwyci już niedługo wrocławską publiczność. Oana Cătălina Chiţu niebawem odwiedzi Wrocław, gdzie zaprezentuje swój sztandarowy projekt muzyczny zatytułowany "Bucharest Tango".

Sala Gotycka we wrocławskim Starym Klasztorze zaprasza miłośników przedwojennych tang. To dla nich Oana Cătălina Chiţu 10 maja, o godzinie 20:00 rozpocznie koncert wypełniony po brzegi namiętnością tanga oraz bałkańskim temperamentem. Artystka prezentowała się już polskiej publiczności podczas koncertu w 2012 roku na scenie Synagogi Pod Białym Bocianem. Był to koncert, podczas którego artystka zaprezentowała niezwykłe tanga wplatając w nie porywające rumuńskie dźwięki muzyki ludowej. Muzyczny projekt zatytułowany "Bucharest Tango" to próby odkrycia zaginionej muzyki, brzmień rumuńskich tang, które odnaleźć można w kafejkach, parkach, restauracjach i klubach Bukaresztu z lat trzydziestych dwudziestego wieku.

Artystka Oana Cătălina Chiţu oraz jej muzycy dokonali kompilacji zaginionych tang z poprzedniej ery z balladami ludowymi należącymi do Marii Tanase, niezwykłej divy, która żyła w latach od 1913-1963. Artystkę określano mianem Edith Piaf z Rumunii.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Oana Cătălina Chiţu pochodzi zw wsi i dorastając słuchała zapomnianych melodii Marii Tanase w wykonaniu rodziców i najbliższych. Po wielu latach, podczas rodzinnych odwiedzin Oanie udało się odnaleźć bardzo stary gramofon, który w komplecie posiadał jeszcze prawie 80 płyt analogowych. Krążki zawierały nagrania, między innymi Marii Tănase,Jean Moscopola oraz Cristiana Vasile’a. Odkrycie to stało się momentem przełomowym w karierze artystki. Przedwojenny klimat tanga nie pozwolił zapomnieć jej o korzeniach oraz ponadczasowej miłości do tajemnicy tanga.

Album „Bucharest Tango” wydany pod egidą wydawnictwa Asphalt Tango to przede wszystkim hołd złożony wyjatkowej wokalistce pochodzącej z odległych czasów, Marii Tănase. To hołd złożony artystce, której głos porwał wówczas cały naród. Do tej pory żadnemu rumuńskiemu artyście z młodego pokolenia nie udało się połączyć “à la romanesque” tanga oraz ballad Tanase tak swobodnie i tak autentycznie.

Oana to reprezentantka nowego pokolenia Rumunów, którzy wykazali zainteresowanie przepiękną, lecz niestety w większości zapomnianą muzyczną tradycją minionych dekad.

10 maja, o godzinie 20:00 w Sali Gotyckiej Starego Klasztoru przy ulicy J.E. Purkyniego 1 we Wrocławiu Oanie Cătălinie Chiţuna towarzyszyć będą świetni muzycy rumuńscy: akordeon - Dejan Jovanovic oraz saksofon - Vladimir Karparov. Serdecznie zapraszamy! "Bucharest Tango" w ramach cyklu Muzyka Świata podczas Ethno Jazz Festivalu.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl