Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

O che nuovo stupor! Co za cuda nowe! - koncert

O che nuovo stupor! Co za cuda nowe! - koncert
 
We włoskiej muzycznej historii z wieku XVII odnaleźć możemy więcej niż 200 nazwisk kompozytorek, uprawiających swoją sztukę w zakonnym zaciszu.
gdzie?Sala Wielka Stary Ratusz
Rynek, 50-107 Wrocław
kiedy?26 sierpnia 2017 od 20:00
za ile?30 zł
organizatorNarodowe Forum Muzyki

Już 26 sierpni roku 2017, w sobotę od godziny 20:00, na Placu Uniwersyteckim odbędzie się Oratorium Marianum. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do posłuchania. Wystąpią przed Wami, prosto ze słonecznych Włoch - Contrasto Armonico:

* Beatrice Palumbo zaśpiewa dla Państwa sopranem
* Enrique Gómez-Cabrero Fernández zagra dla Was na skrzypcach barokowych
* Darius Stabinskas zajmie się viola da gamba
* Marco Vitale, który zagra na klawesynie, pozytywie oraz w jego gestii pozostaje kierownictwo artystyczne
* Michele Carreca oraz jego teorba

We włoskiej muzycznej historii z wieku XVII odnaleźć możemy więcej niż 200 nazwisk kompozytorek, uprawiających swoją sztukę w zakonnym zaciszu. W ten właśnie sposób wzbogacały one liturgię w macierzystych klasztorach. Utwory zachowane tych artystek, między innymi do których zaliczały się:

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

* Claudia Rusca
* Isabella Leonarda
prezentują nam wspaniały poziom.

Natomiast Barbara Strozzi prowadziła życie całkiem świeckie. Talent śpiewacki rozwijała pewnie w tradycji, która wywodziła się z rozpoczętej na dworze książęcym w Ferrarze d'Este w siedemdziesiątych latach. W wieku XVI zespół dam wirtuozersko śpiewających - moda na tzw. concerto delle donne. W związku z modą znacznie wzrosło zapotrzebowanie na z góry określony repertuar, odznaczający się głosami wysokimi. Konsekwencją tego było narodzenie się solowej wokalnej muzyki wraz z basso continuo. Niezwykła okazała się kariera świetnie wykształconej Franceski Caccini. Potrafiła ona wyśmienicie połączyć wielki kunszt wokalny z bardzo ciekawą oraz obszerną kompozytorską twórczością, w której znajdowały się również dzieła sceniczne.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl