Nytt Land - koncert
Zespół Nytt Land zainspirowany jest tradycyjną tubylczą muzyką ludów syberyjskich, a także poezją staro nordycką oraz klimatem black metalu z Norwegii.
Gdzie?
Protokultura Klub Sztuki Alternatywnej
Niterów 29b, 80-864 Gdańsk
Kiedy?
9 sierpnia 2019 od 19:00
Za ile?
35 zł

Nytt Land grają dark shamanic folk i pochodzą z Rosji. To magia pradawnej północy, a więc muzyka, która balansuje na granicy ambientu szamańskiego oraz skandynawskiego tradycyjnego folku, zrodzona w samym sercu Syberii.

Natomiast instrumenty stworzone dzięki samym muzykom budzą w słuchaczach coś duchowego, zapomnianego już dawno temu, zaś dudnienie bębnów zdecydowanie wzmocnione gardłowym śpiewem prowadzi szamanów poprzez ścieżki potężnej tajgi. Zespół Nytt Land zainspirowany jest tradycyjną tubylczą muzyką ludów syberyjskich, a także poezją staro nordycką oraz klimatem black metalu z Norwegii. Twórczość grupy od tamtego roku wydana została przez angielską wytwórnię: Cold Spring, która jest w niektórych kręgach uznawana za kultową. Wszystkie piosenki były nagrywane oraz miksowane w najlepszym studio rosyjskim, czyli: Radio Sibir, co wpłynęło dość mocno na jakość dźwięków, jak również na klimat. Na swoim koncie formacja ma wydanych pięć płyt: "Nytt Land", 2014 rok, "Hávamál", 2015 rok, "Sköpun" 2016 rok, "Fimbulvinter", 2017 rok, a także najnowszą, pod tytułem: "Odal" z roku 2018. Posiadają również kilka singli oraz epek. Dla miłośników Warduny i Forndom jest to pozycja obowiązkowa!

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 9-go sierpnia 2019 roku, do gdańskiej Protokultury Klubu Sztuki Alternatywnej, znajdującego się przy ulicy Niterów 29 b. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 35 złotych.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl