NUTY Z HUTY – Scena Letnia: Preizol Band - koncert

NUTY Z HUTY – Scena Letnia: Preizol Band - koncert
Sami o sobie mawiają, że ich muzykowanie wychodzi z ich pracy, tak jak zawsze było w bluesie.
Gdzie?
Scena Letnia Nowohuckiego Centrum Kultury
Al. Jana Pawła II, Kraków
Kiedy?
28 lipca 2019 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie

Preizol Band to zespół pochodzący z Krakowa, który został założony w roku 2003. Grają bluesa oraz rocka. Początek: zbliżało się pięćdziesięciolecie MPEC Kraków, powstał wiersz traktujący o historii tegoż zakładu, zaś później pomysł, żeby to zaśpiewać. Mariusz więc ćwiczy ostro bluesa na harmonijkach i z dyskoteki muzyka pasuje niczym ulał - od samego Sławka Wierzcholskiego, również blues polski. W roku 2003 zaczęli ćwiczyć w domu Mariusza, oj biedni sąsiedzi, biedni! I po kolei dołączali do nich: Jerzy Łabuz, Grażynka Duda i Andrzej Dybol.

Ostatecznie z wiersza powstał: „Ciepłowniczy blues”. Dorobili do niego dwa utwory z albumu S. Wierzchowskiego i tak powstał repertuar dla pikniku z okazji pięćdziesięciolecia. Tylko jeszcze malutki remont gitary, która została zrobiona w latach sześćdziesiątych i po wszystkim. Gotowe! W dzień występu mieli portki pełne strachu - występowali zaraz po samych Skaldach, publika była wesoła oraz łaskawa, zatem pomidory w ogóle nie fruwały. Zdarzyły się nawet oklaski...właśnie tak wyglądały początki formacji. Sami o sobie mawiają, że ich muzykowanie wychodzi z ich pracy, tak jak zawsze było w bluesie. Pracują razem, a także razem grają, starają się tego nie popsuć i wówczas wszystko jest ok.

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 28-go lipca 2019 roku, do krakowskiej Sceny Letniej Nowohuckiego Centrum Kultury, znajdującego go się przy Alei Jana Pawła II. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00 i jest bezpłatne.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl