Nula Stankiewicz & Janusz Strobel – Kofta
Koncert ten może być dobry na niepogodę i pogodę. Na radości, a także na smutki.
Gdzie?
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej
Al. Franciszka Mamuszki 2, 81-718 Sopot
Kiedy?
19 lipca 2018 od 18:00

Przed Państwem wystąpią: Nula Stankiewicz, która zaśpiewa, Janusz Strobel zagra na klasycznej gitarze i zajmie się aranżacjami, Mariusz „Fazi” Mielczarek, który z kolei zagra na saksofonie. 19-go kwietnia 2018 roku minęło trzydzieści lat od momentu odejścia Jonasza Kofty, który był wybitnym poetą, dramaturgiem, satyrykiem oraz kabareciarzem. Aby przypomnieć Państwu tą niezwykłą postać Strobel podjął się zaaranżowania wybranych utworów przez Nulę. Strobel napisał liczne piosenki razem z Koftą. Tak właśnie powstał niezwykły koncert: pogodny, poetycki i nienachalnie zabawny. Zupełnie jak sam Jonasz Kofta.

Koncert ten może być dobry na niepogodę i pogodę. Na radości, a także na smutki. Ponieważ zawsze, jak twierdził Kofta - warto mieć na twarzy uśmiech, bo jutro może być za późno. W czasie koncertu wykorzystamy materiały archiwalne, między innymi: zdjęcia poety, radiowe nagrania oraz slajdy z rękopisami piosenek.

Nula Stankiewicz - znakiem rozpoznawczym artystki jest połączenie poezji i jazzu. Poetyckość i liryzm, który w przypadku Stankiewicz nie ma wiele wspólnego z patetycznością, świetnie współgra z tego rodzaju muzyką. Potrafi ona z poezji oraz z muzyki wydobywać najsubtelniejsze uczucia, a swoją interpretacją tworząc absolutne arcydzieła.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Do tej pory prowadziła współpracę z Andrzejem Jagodzińskim, Włodzimierzem Nahornym, Henrykiem Miśkiewiczem, czy Robertem Majewskim. Współpracuje ona na stałe już od kilkunastu lat z Januszem Stroblem. Razem tworzą niesamowity wręcz duet, bo ona jest subtelna i klimatyczna, a także śpiewająca przepiękną barwą, wspaniale przekazująca sens śpiewanych przez siebie piosenek, zaś on wirtuoz gitary, który komponuje utwory, tworzące katalog standardów klasyki polskiej tego gatunku.

Zapraszamy zatem bardzo serdecznie na koncert, który odbędzie się już 19-go lipca 2018 roku, w sopockim Teatrze Atelier imienia Agnieszki Osieckiej, znajdującym się przy Alei Franciszka Mamuszki 2. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl