Nowe idzie od morza x 100cznia: The Fruitcakes

Nowe idzie od morza x 100cznia: The Fruitcakes
Nagranie najnowszego albumu było procesem bardzo świadomym twórczo
Gdzie?
100cznia
Popiełuszki Jerzego, bł. ks 5, 80-105 Gdańsk
Kiedy?
25 lipca 2018 od 19:00
Za ile?
bezpłatnie

Po koncertach, które odbywały się na licznych festiwalach polskich oraz po świetnie przyjętej płycie, pod tytułem: “2”, która została wydana rok temu, 6-sty koncert w cyklu, o nazwie: "Nowe idzie od morza, x 100cznia" zagrają The Fruitcakes. Wielki hołd oddając klasyce rocka z końcówki lat sześćdziesiątych, czego dobitnymi dowodami są mocne wpływy zespołu The Beatles oraz sceny psychodelicznej, formacja tworzy muzykę bardzo dopieszczoną pod względem harmonicznym.

Grupa nie stara się silić na imitowanie dawnej muzyki. Nagranie najnowszego albumu było procesem bardzo świadomym twórczo, w którym u samych podstaw komponowania piosenek znajdował się nacisk na spójność brzmieniową, harmonię oraz dbałość o liryczną warstwę, co pozwoliło na efekt w postaci złożonego materiału w swej strukturze, a także wyrazistego. Nie poszli tutaj na skróty, ale zostali wierni swym inspiracjom oraz przez nie narzuconym standardom, ponieważ słychać to w każdym spośród 12 utworów, które znajdują się na płycie:"The Fruitcakes 2", albumie który ma szansę nie tylko przypominać o tym, czemu muzyka z lat sześćdziesiątych ciągle ma taki silny wpływ na licznych twórców współczesnych, ale także przywracać wiarę w twórczość, która opiera się na dążeniach ku autentyczności, nie jedynie efekciarstwa.

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 25-go lipca 2018 roku, do gdańskiej 100czni, która znajduje się przy ulicy Popiełuszki Jerzego, bł. ks 5. Wydarzenie jest bezpłatne i rozpocznie się o godzinie 19:00

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl