Nocna Zmiana Bluesa - koncert
Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na koncert, który odbędzie się w granicach festiwalu, pod tytułem: "Od Bikiniarzy do Hipsterów część druga".
Gdzie?
Ośrodek Kultury im. Stefana Żeromskiego w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy
Obozowa 85, 01-425 Warszawa
Kiedy?
28 czerwca 2019 od 19:00
Za ile?
bezpłatnie

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na koncert, który odbędzie się w granicach festiwalu, pod tytułem: "Od Bikiniarzy do Hipsterów część druga".

Sławek Wierzcholski oraz Nocna Zmiana Bluesa - liderem jest właśnie Sławek Wierzcholski. Prawnik z wykształcenia, a także wokalista, gitarzysta, harmonijkarz, autor tekstów i kompozytor. Tajniki gry na harmonijce oraz bluesa poznawał on podczas rocznego pobytu w Stanach Zjednoczonych, między innymi w: muzycznych klubach Chicago oraz w charakterze wolnego słuchacza - Wydział Jazzu Indiana University, Bloomington.

Rok 1982 - to wówczas artysta założył formację, pod nazwą: Nocna Zmiana Bluesa. Koncertują razem po dziś dzień. Natomiast od roku 1992 dodatkowo zajął się dziennikarstwem, a jego artykuły ukazały się, między innymi w: Jazzimagazine, Jazz Forum, Expresie Wieczornym oraz wielu innych magazynach. Przez dwanaście lat był on prezenterem Radiowej Trójki, kiedy to prowadził więcej niżeli 1500 audycji autorskich poświęconych właśnie bluesowi. Teraz prowadzi audycję autorską, pod tytułem: "Korzenie i owoce" - Program Drugi Polskiego Radia. Laureat nagrody Teleekspresu, a także nagrody Ministra Kultury oraz Dziedzictwa Narodowego, czy nagrody imienia Majki Jurkowskiej - Program Trzeci Polskiego Radia, jak również honorowym obywatelem miasta oraz gminy Leśna i Rawy Mazowieckiej. Uznany został w ankiecie, pod nazwą: "Blues Top 2015" najlepszym harmonijkarzem w Polskim.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Projekt został dofinansowany dzięki środkom Ministra Kultury oraz Dziedzictwa Narodowego, które pochodzą z Funduszy Promocji Kultury w granicach programu, pod tytułem: „Muzyka”, zrealizowanego dzięki Instytutowi Muzyki i Tańca.

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 28-go czerwrca 2019 roku, do warszawskiego Ośrodka Kultury imienia Stefana Żeromskiego w Dzielnicy Wola. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00 i jest bezpłatne.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl