Noc Biologów 2020
W noc tegoroczną jest zaangażowanych więcej niż dwustu pięćdziesięciu biologów i będą oni opowiadali o swych badaniach oraz pasjach, będą odkrywali tajemnice hodowli i laboratoriów
Gdzie?
Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego
Wita Stwosza 59, 80-308 Gdańsk
Kiedy?
10 stycznia 2020 od 11:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego

Przed nami Biologiczna Noc i znowu zamierzamy Państwa zabrać do świata swych badań, pokażemy Wam laboratoria oraz odkryjemy tajemnice biologiczne. Doktoranci, pracownicy i studenci Wydziału Biologii UG, a także pracownicy Gdańskiego ZOO oraz Gdyńskiego Akwarium MIR – PIB przygotowali aż pięćdziesiąt dziewięć tematów z dziedziny biologicznej, jakie zaprezentują podczas stu trzynastu imprez.

W noc tegoroczną jest zaangażowanych więcej niż dwustu pięćdziesięciu biologów i będą oni opowiadali o swych badaniach oraz pasjach, będą odkrywali tajemnice hodowli i laboratoriów, pokażą to, co może wydawać się niewidoczne, a także postarają się wyjaśnić to, co jest zagadką na co dzień. Do akcji w tym roku włączyła się doktorantka pochodzenia holenderskiego, która prowadzi badania na Antarktydzie. Zaprezentuje ona wykład po angielsku. Nie jedynie na Wydziale Biologii na Państwa czekają jakże ciekawe wydarzenia, ponieważ Pracownicy Ogrodu Zoologicznego (Gdańsk) oraz Akwarium Gdyńskiego zaprezentują swych mieszkańców w troszkę odmiennej, nocnej odsłonie.

Żeby wszyscy mogli dotrzeć bezpiecznie i wrócić z zajęć, Noc Biologiczna nie jest pokryta z nocą astronomiczną. W takim razie rozpocznie się trochę wcześniej. „Noc Biologów” na Wydziale Biologii zacznie się o godz. 11:00, ale są to jedyne warsztaty, które kierujemy do uczniów ze szkoły podstawowej. Na imprezy pozostałe serdecznie zapraszamy od godziny 15:00 do godziny 20:00. Zaś o godz. 17:00 zaproszą Was pracownicy Ogrodu Zoologicznego (Gdańsk), natomiast w gdyńskim Akwarium warsztaty ze zwiedzaniem zaczną się o 18:00

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Już od 21-go grudnia będzie dostępny szczegółowy rozkład zajęć, a wówczas zaprosimy Państwa do dokonania wymaganych przez nas zapisów. Wydarzenia są bezpłatne i odbywają się przy ulicy Wita Stwosza 59 - na Wydziale Biologii UG.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl