Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Niedziela u Decjusza 2017

Niedziela u Decjusza 2017
 
Rysunki oraz budowle można będzie ozdobić gołębiami krakowskimi, które wcześniej wykona się techniką origami.
gdzie?Willa Decjusza
28 Lipca 1943 r. 17a, 30-233 Kraków
kiedy?4 czerwca 2017 od 11:00 do 16:00
za ile?bezpłatnie
organizatorStowarzyszenie Willa Decjusza w Krakowie

Bardzo serdecznie Państwa zapraszamy na wydarzenie coroczne, w charakterze rodzinnego pikniku. Organizuje je Stowarzyszenie przy Willi Dacjusza współpracując ze szkołą językową Helen Doron. Edycji tegorocznej przyświeca tytuł wiodący: "Miasto - architektura - zabytek". Tytułowi dodatkowo zostaną poświęcone edukacyjne zabawy. Nasi najmłodsi widzowie odwiedzając stanowiska o charakterze gier, warsztatów, czy też konkursów będą mogli zdobywać wiele ciekawych informacji z przeróżnych obszarów, które nawiązują do tematu głównego, a także do charakteru historycznego tego miejsca.

Partnerzy oraz organizatorzy przygotowali dla Państwa różne atrakcje, jak na przykład wznoszenie budowli z Instytutem Kultury Małopolskim oraz z II klasą z LO imienia Jana III Sobieskiego. W trakcie trwania pikniku odbędą się także warsztaty dotyczące grafiki oraz rysunku, które przygotowała Pracownia OKO. Wówczas przy sztalugach z prawdziwego zdarzenia, poznać można będzie technikę wypukłego druku, jak również stworzyć własną artystyczną grafikę, lub też dowiedzieć się, co znaczy moduł architektoniczny oraz jak z geometrycznych figur zbudować choćby Willę Dacjusza.

Jednak to nie koniec aktywności. Rysunki oraz budowle można będzie ozdobić gołębiami krakowskimi, które wcześniej wykona się techniką origami. Pośród wszystkich stanowisk nie może zabraknąć typowych miejsc dla funkcjonowania miast, jak poczta, czy czytelnia bajek, gdzie będą Państwo mogli na przykład wysłać pocztówkę prosto z Willi Dacjusza. Pośród miejskiej zieleni, na zapalonych miłośników gier rodzinnych czekać będą wyzwania sportowe:

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

* Badminton
* Strzelanie z łuku
* Bule

Naszą wspaniałą zabawę dopełnić ma wystawa, która przedstawi Wam quizy oraz zabytki. Podczas jej trwania trzeba będzie rozpoznać znane budynki, charakterystyczne dla poszczególnych stron świata. Czekają również, na uczestników pikniku, wyzwania dla myślenia i wyobraźni, tak zwane "Miejskie Myślanki". Mają pojawić się także bardzo aktualne oraz ważne zagadnienia, dotyczące ekologii. Każdy z Was będzie mógł się dowiedzieć, dzięki Towarzystwu Przyjaciół Drzew oraz Ptaków, o nazwie "Sikornik", jakie ma swoje Opiekuńcze Drzewo, a także zabrać do domu jego symbol. Ponad to, wszyscy biorący udział w zabawie edukacyjnej oraz, Ci którzy zdobędą komplet pieczątek do specjalnych "paszportów" otrzymają od nas upominki i nagrody.

W programie pikniku u Dacjusza jest zaplanowane przedstawienie teatralne, pod tytułem "Złota kaczka", także konkurs na najlepszy kostium, o nazwie: "Dawne zawody w mieście", jak również spacer po Willi Dacjusza rodem z renesansu.

Szczegółowy program wydarzenia:
* Godzina 11:00 Wielkie Otwarcie pikniku: "Niedziela u Dacjusza"
* Godzina 11:15 do 16:00 - gry, zabawy edukacyjne oraz liczne konkursy
* Godzina 12:00 Epoka Wielkich odkryć, czyli Renesans
* O godzinie 13:00 odbędzie się konkurs na najlepszy kostium, o nazwie jak wyżej
* Godzina 14:00 przedstawienie teatralne, pod tytułem: "Złota kaczka"
* Godzina 15:00 spacer oprowadzający po Willi oraz po jej ogrodach - "Poszukiwanie skarbu"

Imprezę poprowadzi Piotr Bednarski. Zapraszamy już 4-go czerwca 2017 roku, do Krakowa.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl