Neurosis & Yob- koncert
Zespół Neurosis powstał w roku 1985 i od tego czasu zyskał sobie miano grupy kultowej wszędzie tam, gdzie dane im było się pojawić.
Gdzie?
Stocznia Klub B90
Doki 1, 80-958 Gdańsk
Kiedy?
27 lipca 2019 od 19:00
Za ile?
120 zł

B90 ma wielką przyjemność ogłosić koncert grup muzycznych Neurosis oraz Yob, który to odbędzie się w Gdańsku! Neurosis na gdańskiej scenie pojawi się już 27.07.2019 roku, a 26.07 zawładnie sceną warszawskiej Progresji. Jako gość specjalny całej trasy zagra zespół Yob.

Zespół Neurosis powstał w roku 1985 i od tego czasu zyskał sobie miano grupy kultowej wszędzie tam, gdzie dane im było się pojawić. Na początku swojej muzycznej drogi grali hc/punk, później doom, zajmowali się także sludge-metalem, post hard-corem oraz mrocznym ambientem. Ich muzyki nie trzeba nazywać, wystarczy jej słuchać. Bez wątpienia są pionierami post-metalu, a muzycy jak na przykład Kelly czy Steve von Till są żywymi ikonami i legendami, których solowe projekty spotykają się zawsze z ogromną ekscytacją. Propozycja posłuchania ich na żywo, to pozycja obowiązkowa dla fanów, ale i nie tylko. Neurosis jest jedną z najbardziej alternatywnych grup w historii, szanowaną na świecie, będącą inspiracją dla innych twórców.

Założycielem zespołu YOB są gitarzysta oraz wokalista Mike Scheidt, to pod jego kierownictwem w 1996 roku w stanie Oregon w Eugene formułował się pierwszy skład grupy. Pierwszy raz uwaga całego świata została na nich zwrócona w roku 2000, kiedy to ukazało się ich demo. Dwa lata później na rynku muzycznym ukazała się debiutancka płyta grupy pod tytułem "Elaborations of Carbon", a rok po tym wydarzeniu kolejna pod tytułem "Catharsis"- na tej 50-cio minutowej płycie zawierały się jedynie trzy kawałki. Ich popularność nabierała rozpędu, koncertowali coraz więcej. Trio wydawało nowe albumy:
- rok 2004- "Ilussion of Motion"
- rok 2005- "The Unreal Never Lived".

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Zespół odnosił ogromne sukcesy, mimo to zawiesili oni swoją działalność w roku 2006, wznowili ją dwa lata później w roku 2008. Wtedy również utworzył sie nowy skład zespołu, który trwa do dziś, gdzie na perkusji gra Travis Foster, a na basie Aaron Rieseberg. Już w 2009 roku ukazał się pierwszy album nowego składu zespołu, album nosił tytuł "The Great Cessation". Kolejna płyta na rynku muzycznym ukazała się w roku 2011, była bardziej organiczna i surowa w swym brzmieniu, kolejną z roku 2014- "Clearing the Path to Ascend" magazyn o nazwie Rolling Stone uznał za metalową płytę roku, przez co YOB potwierdził swoją pozycję w czołówce przedstawicieli doom.

8.06.2018 roku ukazała się płyta pod tytułem "Our Raw Heart". Ostatni krążek powstał w okolicznościach iście tragicznych, bowiem Mike Scheidt poważnie zachorował, kiedy znalazł się w szpitalu lekarze przekazali mu wiadomość, że gdyby trafił do nich chociażby dzień później, mógłby już nie żyć. Zapraszamy serdecznie już 27 lipca 2019 roku o godzinie 19.00 do Gdańska do Stoczni Klub B90! Cena biletu: 120 zł.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl