Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Napiórkowski & Lesicki "Celuloid z orkiestrą smyczkową" - koncert

Napiórkowski & Lesicki "Celuloid z orkiestrą smyczkową" - koncert
 
Album "Celuloid" jest w nawiązaniu do czasów, kiedy to filmowcy używali głównie taśmy czarno-białej, muzyka gitarzystów mieni się różnymi kolorami.
gdzie?Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie
Zwierzyniecka 1, 31-103 Kraków
kiedy?6 maja 2017 od 18:00

Przedstawiamy Państwu bardzo serdecznie album, o tytule: "Celuloid". Jest ona nominowaną do Fryderyka, prestiżowej nagrody, płytą dwóch polskich czołowych gitarzystów. Jest równocześnie hołdem dla najwspanialszych melodii muzyki filmowej. Odbyło się wiele koncertów z tym materiałem i dlatego stało się jasnym, że repertuar ten zasługuje na ukazanie go w bogatym obliczu oraz dopisać mu dalszy ciąg, który nawiąże do flirtu ponadczasowego, jaki prowadzi muzyka filmowa z jazzem oraz z orkiestrowymi, pięknymi aranżacjami. Repertuar ten był przyjęty z wielkim entuzjazmem słuchaczy, bo sam w sobie jest doskonały.

Marek Napiórkowski wraz z Arturem Lesickim starali się wydobyć z twórczości mistrzów muzyki filmowej, wszystko co najpiękniejsze. Ci arcymistrzowie to:

* Andrzej Kurylewicz
* Wojciech Kilar
* Krzysztof Komenda
* Andrzej Korzyński
* Jerzy Matuszkiewicz "Duduś"

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Album "Celuloid" jest w nawiązaniu do czasów, kiedy to filmowcy używali głównie taśmy czarno-białej, muzyka gitarzystów mieni się różnymi kolorami. Poszli oni jeszcze krok dalej i wzbogacili tym samym utwory już wyjątkowe, o symfoniczną przestrzeń. Dzięki tej przestrzeni muzyka nabrała charakterystycznego nastroju dla kompozycji filmowych.

Usłyszymy zatem melodie z takich filmów jak:

* "Lalka"
* "Śmierć i dziewczyny"
* "Człowiek z żelaza"
* "Pożegnanie z Marią"
* "Wojna domowa"
* "Prawo i pięść"
* "Śmierć i dziewczyna"

Poza tym usłyszymy autorskie, filmowe-quasi. Są to kompozycje gitarzystów, które opleciono koronką instrumentów dętych oraz smyczkowych. W zamyśle muzycy chcieli wydobyć ze swojej muzyki więcej znaczeń, a co za tym idzie, zrobić ją niezapomnianą jeszcze bardziej.

Wystąpią:

* Marek Napiórkowski, który gra na gitarach
* Muzycy grający w Orkiestrze Filharmonii Krakowskiej
* Artur Lesicki, który zagra również na gitarach
* Rafał Karasiewicz, który jest dyrygentem oraz zajmuje się aranżacjami

Zapraszamy już 6-go maja 2017 roku, na koncert, który odbędzie się w Filharmonii imienia Karola Szymanowskiego, w Krakowie.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl