Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Naked Mind koncert

Naked Mind koncert
 
Grupa Naked Mind jako nieliczni na świecie potrafią wykorzystać równocześnie barokową, trzystuletnia altówkę oraz sitar - niezwykły, indyjski instrument.
gdzie?Piwnica pod Baranami
Rynek Główny 27, 31-008 Kraków
kiedy?4 grudnia 2017 od 20:00
za ile?40 zł

Naked Mind & Piwnica pod Baranami mają zaszczyt zaprosić do udziału w Muzycznej Podróży z Lanckorony do serca Indii. Pociąg wypełniony muzycznymi wrażeniami rusza punktualnie o 20:00, wprost z samego Rynku Głównego 27 w Krakowie. Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia Piwnicy pod Baranami w dniu 4 grudnia. Tu rozpoczyna się podroż w głąb muzycznych inspiracji i natchnień.

Ten koncert z pewnością przyniesie ukojenie. Barokowa altówka z trzystuletnim stażem, sitar oraz rytmy plemienne bębnów afrykańskich, a także szum gongów i mis tybetańskich.... Wszystkie te wrażenia podczas jednego koncertu.To spotkanie z kulturą z pewnością skutkować będzie ukojeniem oraz wypełni słuchaczy optymistyczną i pozytywną energią.

Organizatorzy zapraszają do wysłuchania hipnotyzujących melodii, które wybrzmiewają zamaszystością godną słowiańskiej natury. Dźwięki wydobywane będą z różnorodnych instrumentów, które znaleziono w najdalszych zakątkach ziemi.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Czy słyszeliście Państwo o Lanckoronie? Niewielka miejscowość leżąca niedaleko Krakowa, nieco w cieniu Kalwarii Zebrzydowskiej. To miejsce od bardzo dawna przyciągało artystów, którzy na co dzień związani byli z Krakowem. Uwielbiali niezwykłą aurę i atmosferę tego miejsca, która zawsze przepełniona była tajemnicą oraz onirycznymi opowieściami. Do bywalców Lanckorony należą lub należeli: Andrzej Wajda, Jerzy Nowosielski, Marek Grechuta, i wielu innych... Artyści szukali i odnajdowali w Lanckoronie ład i spokój. Tu porządkowali myśli i szukali inspiracji.

Niezwykłe miasteczko Lanckorona stało się miejscem szczególnym również dla brytyjskiego multiinstrumentalisty i skrzypka: Michela Jonesa. Lanckorona to kolebka formacji muzycznej Naked Mind. Drugim ojcem projektu jest Michał Augustyniak (aka Limboski). Artysta potrafi wydobywać cudne dźwięki z indyjskiego sitar, gra na gitarze, a także śpiewa, wykorzystując do tego celu rzadkie techniki wokalne.

Grupa Naked Mind jako nieliczni na świecie potrafią wykorzystać równocześnie barokową, trzystuletnia altówkę oraz sitar - niezwykły, indyjski instrument. Nauki gry na sitar Limboski pobierał u indyjskich mistrzów. Artysta śpiewa także, wykorzystując do tego mało znane techniki alikwotowego śpiewu sygit oraz kargyraa.

Muzyka formacji Naked Mind to dźwięki i brzmienia, która nie znają granic. Artystom obce są geograficzne granice. Potrafią czerpać doświadczenie i inspiracje z wielu kultur oraz wielu miejsc, które zaszczycili swoją obecnością.

Michael Jones to rodowity Brytyjczyk. Ma mocne hinduskie korzenie, ale w jego żyłach płynie także polska, ukraińska, irlandzka, walijska oraz żydowska krew. Artysta mieszkał już w Paryżu i Londynie. Na chwilę osiadł też w Krakowie, skąd krok tylko do Lanckorony. Artysta pojawiał się na scenie w towarzystwie Grzegorza Ciechowskiego, Macieja Maleńczuka, Fiolki Najdenowicz, Nigela Kennedy'ego oraz wielu innych sław. Jones gra na przeróżnych instrumentach (barokowa altówka, która pochwalić się może zacnym wiekiem - trzysta lat, skrzypce, elektryczne skrzypce, saksofon, ravanhuta oraz wokal).

Fani posłuchać mogli artysty podczas projekcji filmu Wiedźmin, gdzie wykonywał partie na skrzypcach hinduskich ravanhuta. Muzykę do filmu skomponował Grzegorz Ciechowski.

Limboski. Pod tym pseudonimem ukrywa się Michał Augustyniak, znany gitarzysta, kompozytor, wokalista i songwriter. Pod pseudonimem Limboski artysta wydał aż cztery albumy, na których znalazły się autorskie utwory muzyka. Limboski nominowany był do prestiżowego wyróżnienia Fryderyki. Od sześciu lat szkoli się w grze na sitarze. Miłość i pasja do tego niezwykłego instrumentu zaprowadziła go aż do serca Indii, gdzie wszedł w rolę studenta i uczył się trudnego muzycznego fachu pod okiem profesora Pandita Partho Bose. Jest jednym z nielicznych wokalistów, którzy potrafią posługiwać się technikami alikwotowego śpiewu sygit oraz kargyraa.

Serdecznie zapraszamy, muzyczna podróż rozpocznie się 4 grudnia. Pierwszy przystanek: Piwnica pod Baranami.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl