Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

"Na chwilę przed odlotem" Grześkiewicz & Zawadzki

"Na chwilę przed odlotem" Grześkiewicz & Zawadzki
 
Część z tych utworów nabrało charakteru ballad- nostalgiczno- lirycznych bądź żarliwych i porywających, natomiast inna część nabrała charakteru rockowego, gitarowego pazura
gdzie?Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie
Mikołajska 2, 31-027 Kraków
kiedy?2 czerwca 2017 od 19:00
za ile?15 zł

"Na chwilę przed odlotem", zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na kameralną, muzyczną podróż poprzez lata 80-te. W Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie wystąpią:

- jako wokalistka Agata Grześkiewicz
- na fortepianie zagra Michał K. Zawadzki.

Lata 80-te to dla artystów lata, które darzą szczególnym sentymentem ze względu na powstałe wtedy utwory, stąd właśnie pomysł, by zorganizować koncert, który składać się ma właśnie z piosenek z lat 80-tych. Dodatkowo artyści odczuwają również potrzebę, by przypomnieć światu wybitnych twórców piosenki, takich jak tekściarze: Marek Dutkiewicz, Grzegorz Ciechowski, Bogdan Olewicz, Andrzej Mogielnicki, Marek Dagnan czy Janusz Kondratowicz oraz kompozytorzy: Jarosław Kukulski, Seweryn Krajewski, Zbigniew Hołdys, Marek Jackowski, Romuald Lipko, Wanda Żukowska, Janusz Kruk i Andrzej Korzyński. Wszyscy wspomniani tekściarze czy kompozytorzy stworzyli coś, co istnieje do dziś i nie poddało się upływającemu czasowi.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Część z tych utworów nabrało charakteru ballad- nostalgiczno- lirycznych bądź żarliwych i porywających, natomiast inna część nabrała charakteru rockowego, gitarowego pazura, który świetnie odwzorowano za pomocą pianistycznych ekspresji. Całość, pięknie tworzy ponad godzinę sentymentalnej podróży po latach 80-tych. Była to dekada w której muzyka w Polsce zyskała ogromną ilość utworów dużej wartości.

Recital odbędzie się pod tytułem "Szukaj mnie wszędzie i nigdzie", jest to utwór, który usłyszeć mogliśmy podczas oglądania niezapomnianej polskiej komedii pod tytułem "Kogel-mogel".

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl