Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Mystic Opera: Eneos

Mystic Opera: Eneos
 
Przestrzeń teatralna stanie się instrumentarium, grającym zasadniczą rolę w tym niezwykłym przedsięwzięciu teatralnym.
gdzie?Teatr Szekspirowski
Bogusławskiego W. 1, 80-826 Gdańsk
kiedy?4 listopada 2017 od 19:00
za ile?40 zł
organizatorGdański Teatr Szekspirowski, Fundacja Theatrum Gedanense

Współczesna opera rozpisana na kontrabas, skrzypce, 10 głosów, 1 Teatr. Przestrzeń zarezerwowana dla śpiewu – muzyki – architektury – ruchu – rytuału – słowa – oddechu – światła. Spektakl zatytułowany „Mystic Opera: Eneos” jest współczesną odsłoną opery mistycznej rozpisanej specjalnie dla Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego ze szczególnym uwzględnieniem partii głosu, skrzypiec oraz kontrabasu. Całość w kompozycji oraz reżyserii Agnieszki Kamińskiej.

Przestrzeń teatralna stanie się instrumentarium, grającym zasadniczą rolę w tym niezwykłym przedsięwzięciu teatralnym. Historia Eneosa, opowiedziana zostanie muzyką i śpiewem, ruchem i słowem oraz spektakularnym światłem. A wszystkie te elementy zaprowadzą słuchacza w oniryczną przestrzeń marzenia sennego, w którym wszystko może się wydarzyć!

Imię Eneos z greki oznacza tego, który pozbawiony jest głosu oraz zatracił swą tożsamość. To również ten, który odradza się i inicjuje swe istnienie na nowo, by ujrzeć pełnię własnej egzystencji. Eneos to także stan umysłu, który pozwala każdemu z nas na zerknięcie w głąb samego siebie z precyzją godną najlepszego zwierciadła.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

A było to tak... Pewnej nocy, podczas snu Eneos przeniósł się w duchowe rewiry własnej świadomości. Tu poznał odwieczne prawdy i mądrości. Podczas snu, wewnętrzne aspekty bohatera, stały się spójne. Tu stał się zarówno wojownikiem oraz tkliwym kochankiem. Tu ukryty jest pod postacią kobiety, mężczyzny, dziecka, starca i w końcu - anioła. Z płaszczyzny tej przestrzeni nawiązuje kontakt z przodkami. Tu doświadcza tchnienia Natury i odczuwa wpływ pierwotnych instynktów. Odczuwając tęsknotę za urzeczywistnieniem marzenia sennego, Eneos opuszcza senne rewiry i w ziemskiej przestrzeni zaskoczą go dźwięki, sennego z natury, budynku teatralnego.

W powstanie spektaklu zaangażowani byli: Agnieszka A. Kamińska odpowiedzialna za reżyserię, muzykę, scenariusz i produkcję oraz Michał Juzoń odpowiedzialny za koordynację całości i produkcję. Wśród aktorów, śpiewaków ujrzymy: Natalię Chylińską, Agnieszkę Gliwińską, Agatę Jewstafiew, Michała Juzonia, Agnieszkę Kamińską, Paulę Konopczyńską i

Sylwię Nosarzewską, Grażynę Ossowską, Wiktora Sieklickiego, Michała Zeltmana.
Na skrzypcach zagra Magdalena Staniszewska, a na kontrabasie Klaudia Karbowiak.

Serdecznie zapraszamy do Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku przy ulicy Bogusławskiego 1. Spektakl odbędzie się 4 listopada, o godzinie 19:00. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Theatrum Gedanense oraz Gdański Teatr Szekspirowski.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl