Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Myrra Rós, Kuba Duda - koncert

Myrra Rós, Kuba Duda - koncert
 
Pierwszy swój koncert Myrra dała dla pary papużek. Od tamtej pory niezwykłe kompozycje oraz głos Islandki na koncerty przyciągają licznych zachwyconych tą wrażliwością fanów.
gdzie?Klub Alchemia w Krakowie
Estery 5, 31-056 Kraków
kiedy?21 września 2017 od 20:00
za ile?25 zł

Przedstawiamy Państwu bardzo serdecznie Myrrę Rós, która jest songwriterką, pochodzącą z Islandii. Piosenki zaczęła ona komponować mając dwadzieścia lat, a teksty pisze, tak w islandzkim języku, jak również po angielsku. Artystka tworzy utwory eklektyczne, pozostające w stylu indie folk lo-fi. Czuje się najwspanialej właśnie w balladach folkowych. Muzyka artystki potrafi chwycić za serce, zwłaszcza swą prostotą oraz szczerością, zaś teksty wywołują niejednokrotnie łzy i uśmiechy.

Pierwszy swój koncert Myrra dała dla pary papużek. Od tamtej pory niezwykłe kompozycje oraz głos Islandki na koncerty przyciągają licznych zachwyconych tą wrażliwością fanów. Są to idealne wręcz dźwięki dla tych z Was, którzy cenią sobie artystki podobne do:

* Sóley
* Emiliany Torrini
* Ólöf Arnalds
* Halli Nordfjord

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Pierwszą swoją płytę, pod tytułem: "Kveldulfur" wydała artystka w roku 2012. Przy powstawaniu drugiej płyty, pod tytułem: "One Amongst Others" pomagali jej, miedzy innymi:

* Elin Ey - odwiedziła ona nasz kraj wraz z Myrrą, na co dzień prowadzi występy ze swymi siostrami w projekcie housowym Sisy Ey
* Owls Of The Swamp aka Pete Uhlenbruch, który towarzyszył artystce w trakcie pierwszej trasy koncertowej w roku 2012 grał na elektrycznej gitarze
* Daniel Karl Cassidy, który jest bratem Evy Cassidy (nieżyjącej już artystki fenomenalnej) ozdobił projekt skrzypcami

Całość "One amongst others" tworzy muzyczne niepowtarzalne doznania. Ta płyta dostarczy Państwu jeszcze jednej, być może największej, niespodzianki. A mianowicie sam głos oraz śpiew Myrry Rós, która to od pierwszego albumu hipnotyzuje słuchaczy niebanalną i niezwykle czystą barwą głosu. Jest ona cudownie ciepła, kobieca i zmysłowa. Śpiew artystki przejmuje nas do szpiku kości, oczarowuje muzyczną wrażliwością. Nikt nie powinien mieć co do tego żadnych wątpliwości.

Jednak okazuje się, że nowa płyta obfituje w barwę głosu, wokal oraz techniki śpiewania jeszcze bardziej obezwładniające i powalające na kolana. Wokalistka poczyniła w tym względzie niewyobrażalne postępy. Można to uznać za totalne zaskoczenie, ponieważ to jak artystka śpiewała na swej pierwszej płycie można podpiąć pod ideał. Teraz więc śpiew Myrry określić należy jedynie jako idealny w sposób absolutny. Tak w swej recenzji pisze Marcin Kozicki, nadający ze stacji, o nazwie Islandia.

Myrra poza solową karierą tworzy razem ze swoim mężem oraz przyjaciółmi zespół post-rockowy VAR. W kwietniu tego roku wraz z formacją wydadzą płytę, pod tytułem: "Vetur". Aktualnie Myrra Rós pracuje nad kompozycjami nowymi, które za jakiś czas wydane zostaną pod postacią studyjnego trzeciego już albumu.

Kuba Duda jest młodym gitarzystą, a także autorem instrumentalnej muzyki, która pomimo braku tekstowej warstwy, potrafi wciągnąć w swoją opowieść ilustrowaną. W trakcie solowych występów wykonuje on kompozycje autorskie na gitarze, natomiast styl jego grania na myśl przywodzi artystów, takich jak:

* Raphael Rogiński
* Aram Bajakian
* Marc Ribot

Występem solowym otwierał artysta występy krakowskie wirtuoza holenderskiego, grającego na lutni, jak również kompozytora muzyki tworzonej do obrazów filmowych Jima Jarmuscha, nazwiskiem Jozef van Wissem. W roku 2017, w marcu wydał swoją płytę solową. Jego utwory nie mają nazw, są jedynie zatytułowane rzymskimi liczbami. Gra on także w formacjach:

* Vladimirska
* Patrick The Pan
* Teddy Jr. And The Undertakers
* The Silver Owls
* Limboski

Zapraszamy więc Państwa na koncert, który odbędzie się 21 września 2017 roku, w krakowskim Klubie Alchemia, od godziny 20:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl