My tu gramy: Wędrówka w nieznane

My tu gramy: Wędrówka w nieznane
Warsztaty muzyczno-teatralne przeznaczone dla dzieci już od 1-go miesiąca życia do 3 lat razem z opiekunami.
Gdzie?
Wrocławski Teatr Lalek
Pl. Teatralny 4, 50-051 Wrocław
Kiedy?
23 czerwca 2019 od 11:00
Za ile?
20 zł
Organizator
Wrocławski Teatr Lalek

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na warsztaty teatralno-muzyczne przeznaczone dla najmłodszych dzieci (0-3) oraz ich opiekunów.

Warsztaty muzyczno-teatralne przeznaczone dla dzieci już od 1-go miesiąca życia do 3 lat razem z opiekunami. Zapraszamy też rodziców oczekujących na przyjście na świat dziecka. Zabawy są w charakterze interdyscyplinarnych oraz czerpią przede wszystkich z dwóch źródeł: metody samego Emila Jaquesa-Dalcrozea i doświadczenia teatru inicjacyjnego (nazywanego w naszym kraju teatrem dla najmłodszych). W pracy główną inspiracją nad koncepcją zajęć jest teoria uczenia się muzycznej drogi Edwina Eliasa Gordona.

Natomiast na co drugich zajęciach prowadzenie zajęć obejmuje choreografka, która pracuje z Językiem Polskim Migowym, co oznacza nowatorską próbę otwarcia muzycznych warsztatów dla dzieci posiadającymi dysfunkcje słyszenia poprzez przekładanie muzyki na język ciał.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Nasz program opiera się o autorskie i stworzone specjalnie dla potrzeb cyklu teksty piosenek, kompozycje, fragmenty poważnej muzyki, a w tym jedne z największych klasycznych dzieł, jak również proste układy ruchowe oraz język migowy. W trakcie warsztatów dzieciaki muzykę odbierają całym swoim ciałem, czerpią wiele radości ze współuczestnictwa w ruchu razem z rodzicami oraz z całą grupą. Dzieci najmłodsze, które nie poruszają się jeszcze samodzielnie, albo nie poruszają się na sposób skoordynowany, również kilkumiesięczne, mogą brać czynny i pełny udział w ruchowych działaniach - z ramion opiekunów, w chustach lub z kolan rodziców.

"Wędrówka w nieznane" rozpocznie się 23-go czerwca 2019 roku o godzinie 11:00 oraz 23-go czerwca 2019 roku, o godzinie 13:00. Bilety wstępu kosztują 20 złotych, a organizatorem wydarzenia jest Wrocławski Teatr Lalek, znajdujący się przy Placu Teatralnym 4.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl